Звісно, цей список не претендує на вичерпність, але послужить орієнтиром для автотуристів та для будь-кого, хто цікавиться нашим краєм. Ну, поїхали!
18 травня світова спільнота святкує День музеїв – саме час згадати про сиву давнину та подумати над тим, що ми можемо втратити. Українські музеї – це не та галузь, яка приносить прибутки, а тому знаходиться на стадії виживання. Але головна проблема полягає в тому, що музеї втрачають відвідувачів. Будь-хто скаже, що не хоче платити за вхід до приміщення із пошарпаними стінами, де в слабенькому світлі ламп лежать якісь «артефакти», які не можна назвати хоч трохи цікавими. Людей більше тягне туди, де кожен стає частиною якогось дійства. Така вже наша мавп'яча природа – хочеться щось фотографувати, обніматися з експонатами та мацати скульптури за виступаючі частини... Робити все те, що в звичайних музеях категорично заборонено.
Саме тому в Україні, в тому числі на Полтавщині, починають з'являтися інтерактивні музеї. «ТелеграфЪ» вирішив поцікавитися, куди можна з'їздити впродовж одного дня та повернутися із багажем вражень. Ми обмежилися відстанню в 100-150 кілометрів від Кременчука, адже довга дорога туди й назад може суттєво знизити рівень позитивних емоцій.
До Решетилівки - за «маминою сорочкою»
Фото: reshfabrika.com.ua
Решетилівка, Полтавська область. 90 км від Кременчука. Решетилівська майстерня художніх промислів знаходиться за адресою: вул. Шевченка, 4.
Тел.: (05363) 2-18-46, (050) 230-14-83. Працює в будні дні із 8.00 до 17.00, у вихідні – із 10.00 до 15.00. Вхід безкоштовний. Сайт: reshfabrika.com.ua
Що подивитися: гарнющі вишивки, гобелени, килими. На майстер-класах можна власноруч щось вишити або виткати. Прогрес не стоїть на місці, зараз вже існує комп'ютерна вишивка – за годину виходить готовий виріб. Все можна побачити на власні очі.
Полтавський музей дальньої авіації
Полтава. 120 км від Кременчука.
Музей знаходиться на території авіамістечка. Працює щоденно – з 9.00 до 17.00 (крім понеділка та вівторка). Домовитися про екскурсію можна за телефонами: (067) 771-77-38, (050) 584-54-18,
(0532) 54-26-86. Туристам дають оглянути різні моделі літаків Ту, Су та Ан, моделі авіаційних бомб. Хлопчикам має сподобатися.
На батьківщину автора «Мертвих душ»
Фото: kultura.pl.ua
Гоголеве, Шишацький район, Полтавська область. 145 км від Кременчука.
Музей-заповідник знаменитого письменника Миколи Гоголя працює з 8.30 до 17.30 (крім понеділка).
Садиба відтворена по малюнкам, фотографіям, планам, листам та згадкам сучасників. Окрім будівель, на території є два ставки (10 гектарів), у яких дозволено ловити рибу – прямо на місці її можна й приготувати. Тел.: (05352) 9-38-74, 9-38-92.
Погуляти на справжньому українському весіллі
Фото: sch166.klasna.com
Великі Будища, Диканський район, Полтавська область. 145 км від Кременчука.
У 2008 році в місцевому Будинку культури відкрили справжнісінький Музей українського весілля. Тут можна побачити одяг, який вдягали на свято наші пращури в різні часи, предмети весільного побуту, рушники та сорочки на першу шлюбну ніч... Гостям пропонують також взяти участь у церемонії.
Адреса: Вул. Ю. Кононенка, 33.
Тел.: (05351) 9-63-25, (068) 411-24-13. Працює за попереднім замовленням.
Музей млинарства
Фото: Игорь Волин
Стецівка, Диканський район, Черкаська область. 60 км від Кременчука.
У давні часи це місце називали Вітряною горою – тут ніколи не стихав вітер, постійно працювали понад 20 вітряних млинів. На цьому місці мав бути великий музей під відкритим небом із двома десятками вітряків. Прямо тут туристи могли б самостійно змолотити зерно, зробити хліб. Але, як і багато речей в нашій країні, музей «трохи недоробили». Зараз тут стоять кілька величезних вітряків, є старезна дерев'яна церква (18 ст.), старі хати, навколо гуляють коні й вівці.
Тел.: (04730) 9-75-22.
Приватний зоопарк
Озера, Світловодський район, Кіровоградська область. 40 км від Кременчука.
Екзотичні тварини, включно із царем звірів левом, раді бачити відвідувачів щодня з 9.00 до 19.00. Травоїдних дозволяють годувати з рук. Тел.: (05236) 5-17-35.
П'ятигривнева церква
Фото: Википедия
Суботів, Чигиринський район, Черкаська область. 82 км від Кременчука.
Раніше село належало роду Хмельницьких. Саме тут найвідоміший український гетьман провів своє дитинство, юність, а після смерті його тут же й поховали – в Іллінській церкві, зображення якої можна побачити на купюрі в 5 гривень.
Гетьманська столиця
Чигирин, Черкаська область. 70 кілометрів від Кременчука.
Година в дорозі – і ми в самому серці козацької слави. Чигирин був столицею гетьманської України при Богдані Хмельницькому. Саме тут знаходилась його резиденція, яку відновили під патронатом екс-президента Віктора Ющенка. Що сказати, гетьман жив у маєтку, що сильно поступається сучасним «хатинкам» чиновників. Мало того, вже два роки резиденція не опалюється (влада не дає грошей на газ) і починає потроху руйнуватися. На Замковій горі є відновлений бастіон Дорошенка – одне з укріплень Чигиринського замку, який жодного разу не змогли захопити вороги.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.