Уряд хоче дати можливість військовим під час воєнного стану звільнятися в запас через 36 місяців безперервної військової служби, після визволення з полону та з інших причин
В оновленій версії законопроєкту про мобілізацію № 10449, який Кабмін вніс до Верховної Ради 30 січня, пропонується додати до підстав для звільнення з військової служби під час дії воєнного стану, які передбачені чинним законодавством, декілька нових.
Проєкт закону, визначає чіткий термін військової служби під час дії воєнного стану — 36 місяців. І передбачає право на звільнення з військової служби у разі безперервної служби протягом 36 місяців незалежно від того, де військовослужбовець проходив службу. У попередній версії законопроєкту пропонувалося пов’язати строк звільнення з безпосередньою участю у бойових діях.
Проте, це стосується лише призваних на військову службу за мобілізацією. Для тих хто проходить військову службу за контрактом — до строку у 36 місяців пропонується додати ще умову закінчення дії контракту.
Усім військовозобов’язаним, які проходили військову службу під час дії воєнного стану та були звільненні у запас, пропонують надати відстрочку від повторного призову протягом 2-х років із дня звільнення. Тож, через два роки їх можуть призвати повторно.
Варто зазначити, що реалізація цієї ініціативи уряду у разі її ухвалення парламентом буде залежати від того, чи допоможе цей законопроєкт покращити ситуацію з мобілізацією та чи буде ким замінити у Силах оборони тих, хто відслужив 36 місяців.
Друга підстава — це звільнення у запас після перебування у полоні.
Військовослужбовці, яких звільнено з полону, за їх згодою можуть залишитися на військовій службі. У такому разі їм пропонується надавати додаткову відпустку зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів для відновлення та відпочинку.
Військовозобов’язаних, які були звільнені з військової служби у зв’язку зі звільненням з полону пропонується призивати повторно лише за їхньою згодою.
Третя підстава, а точніше категорія військовослужбовців, яких пропонується звільнити з військової служби — це військовослужбовців строкової служби, адже від цього виду служби планується взагалі відмовитися.
Проте, у законопроєкті міститься норма, що військовозобов’язані, які були звільнені зі строкової військової служби під час дії воєнного стану, матимуть відстрочку від повторного призову протягом 6 місяців із дня звільнення. Тож, через пів року їх зможуть мобілізувати.
Серед підстав, які дають право на звільнення з військової служби пропонується додати наявність інвалідності. А також, якщо близькі родичі військовослужбовця загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції та під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
Цей законопроєкт не чіпає інших підстав, які дають право на звільнення військових: досягнення граничного віку перебування на військовій службі (60 років), непридатність до проходження військової служби за станом здоров’я, сімейні обставини та інші поважні причини, чітко визначені у законі.
Варто зазначити, що усі ці новації можуть перетворитися на законодавчі норми, якщо у такому вигляді їх затвердить Верховна Рада та ухвалений законопроєкт підпише Президент України.
Нагадаємо, в оновленому законопроєкті про мобілізацію містяться новації щодо вручення повісток та обмеження прав ухилянтів, надання відстрочок від призову та бронювання військовозобов’язаних, а також роботи військово-лікарських комісій та повторного обстеження осіб з інвалідністю.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.