16 квітня Автозаводський районний суд розглянув протокол, складений на чоловіка за порушення статті 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей). В адмінматеріалі йшлося, що 9 квітня о 3.00 чоловік перебував на вулиці без документів, що посвідчують особу. Назва вулиці прихована, відомий лише номер будинку - №43.
Суддя вирішив повернути адміністративний матеріал для належного оформлення Батальйону патрульної поліції Кременчука у зв'язку з тим, що в протоколі, у графі «пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» у порушення вимог ст. 251, 256 КУпАП, відсутні будь-які записи та пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Прочитати постанову можна тут.
«На мою думку, прийнявши таке рішення у справі, суд став на захист прав і свобод громадянина, які охороняються Конституцією та законами України.
Так, згідно ст. 19 основного закону, органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а правова норма, що «ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом» також затверджена ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дійсно, статтею 44-3 зазначеного кодексу передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Тим самим кодексом визначено і критерії щодо складання адміністративного протоколу, а саме, що в ньому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення питання.
Саме через відсутність пояснень особи, яка притягалася до адміністративної відповідальності, у протоколі, складеному співробітниками поліції, суд і дійшов висновку про повернення справи для належного оформлення.
В разі, якщо на ваше переконання, протокол був складений неналежним чином, або до нього не долучено достатніх доказів, необхідно самостійно подати клопотання до суду про закриття провадження у справі або про направлення такого адміністративного матеріалу для належного оформлення, у яких звернути увагу на виявлені недоліки.
З метою збільшення своїх шансів на перемогу в справі рекомендую звертатись до компетентних адвокатів, які зможуть правильно підготувати необхідні процесуальні документи та довести суду правову позицію у справі».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.