Україну накриває масштабна пилова буря із Сахари. Першими на вихідних «взяли на себе удар» мешканці Прикарпаття, а на 1 квітня метеорологи прогнозують поширення пилу по усій території країни. Про це пишуть фахівці Метеорологічної станції Бориспіль.
Синоптики попереджають про погіршення видимості й тьмяне небо. Окрім цього, фахівці зауважують, що найближчими днями спостерігатиметься суттєве погіршення якості повітря. Також у цей же час в Україні спостерігатиметься аномально тепла погода: +22…+27°C.
За даними інтернет-джерел, із Сахари щороку здіймається від 60 до 200 мільйонів тонн мінерального пилу. У той час як більші частинки швидко падають назад на Землю, найдрібніші частинки іноді можуть пролітати на тисячі кілометрів.
Як пишуть в Українській правді, швейцарська служба моніторингу airCHeck зафіксувала високий рівень забруднення в умовному коридорі з південного заходу на північний схід країни. Також метеоролог швейцарської телерадіокомпанії SRF повідомив, що у країні зафіксували близько 180 тисяч тонн пилу — майже вдвічі більше у порівнянні з останніми роками.
Місцева влада Франції оголосила, що в деяких районах поріг забруднення повітря перевищує норму. У департаменті Еро, що на узбережжі Середземного моря, застерегли мешканців утриматися від інтенсивних фізичних навантажень на вулиці.
Також у медіа повідомляють, що шлейф густого пилу вже прокотився Німеччиною, Францією, Італією та Швейцарією.
Пил з африканської пустелі забарвив небо в помаранчевий відтінок.
Пилові бурі можуть мати негативний вплив на різні сфери життя.
Забруднення повітря пилом та піском може нашкодити дихальній системі — зростають ризики захворювання на астму чи бронхіт, загострення алергічних реакцій.
Також пил та пісок впливають на видимість і безпеку на дорогах, а ще можуть призвести до економічних збитків у разі пошкодження сільськогосподарських культур та інфраструктури.
Для убезпечення себе та рідних під час пилової бурі екологи в першу чергу радять не відчиняти вікна та двері — так Ви уникнете потрапляння пилу в будинок.
Також варто подбати про захист очей та органів дихання — одягати окуляри та захисні маски.
Людям із захворюваннями дихальної системи та алергією на пил краще на певний час уникати виходу на вулицю.
Нагадаємо, востаннє масштабна пилова буря накривала Полтавщину у травні 2018 року.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.