За її словами, укриттів було достатньо для всього особового складу, а маршрути та алгоритм дій під час повітряної тривоги були відпрацьовані
5 вересня Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки обговорив ракетний удар по навчальному центру в Полтаві, де на момент атаки перебувало близько 700 військовослужбовців. Як повідомила нардепка Мар'яна Безугла у своєму Facebook, засідання проходило у закритому режимі з присутністю ключових осіб, серед яких представники військової адміністрації, поліції, Державної служби надзвичайних ситуацій, Генштабу Збройних сил України, Міноборони та Держбюро розслідувань
За словами учасників, масових заходів чи шикування не було; навчальний процес тривав, і всі почали спускатися в укриття одразу після оголошення повітряної тривоги. Однак між тривогою та ударом пройшло менш як п'ять хвилин, а маршрут до укриттів пролягав по відкритій місцевості, що призвело до значних втрат серед особового складу. Усі, хто встиг дістатися укриттів, вижили.
Відомо, що у навчальному центрі використовували турнікети «Січ» для надання допомоги, а ДБР відкрило кримінальне провадження щодо недбалого ставлення. Обговорювалася також відсутність у ЗСУ стратегії щодо релокації та розосередження навчальних закладів, а також вивчається ситуація з ППО та коректністю оповіщення.
Мар'яна Безугла зазначила, що ракетні удари в місцях скупчення військових особового складу потребують особливої уваги, а ситуація в Полтавській та Сумській областях залишається напруженою через близькість до кордону з Росією.
Нагадаємо, раніше медик добровольчого батальйону «Госпітальєри» Ігор Ткачов заявляв про проблеми, які виникли через неякісні турнікети та неготовність персоналу після ракетного обстрілу по Полтаві 3 вересня. На це в облвійськадміністрації запевнили, що під час надання медичної допомоги пораненим китайські турнікети не використовувались.
Ракетний удар у Полтаві
Третього вересня, близько 9.10, російська армія вдарила ракетами по Полтаві. Як повідомили в Міноборони, Росія використала дві балістичні ракети. Частково зруйнована одна з будівель Інституту зв’язку, багато людей опинились під завалами. За інформацією відомства, часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища.
Поблизу місця влучання розташований житловий масив. У багатоповерхівках ударною хвилею вибило скління. Пошкоджень зазнали 47 будинків. Серед пошкоджених — 23 приватних домоволодіння та 24 багатоквартирні будинки.
За процесуального керівництва Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони розпочато досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 КК України).
Як повідомили джерела РБК-Україна, Державне бюро розслідувань відкрило справу щодо недбалості військових за ч. 4 статті 425 ККУ.
Від 4 серпня в області оголошена триденна жалоба.
Служба безпеки України розглядає кілька версій ракетного обстрілу Полтави російською армією, серед яких — можливе коригування удару місцевими жителями.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю для NBC News розповів, що ракета до Інституту зв’язку у Полтаві летіла 3 хвилини. А більшість з тих, хто отримав поранення або загинув, спускались на той момент в укриття.
Телефони для довідок щодо можливого місця знаходження на лікуванні постраждалих внаслідок трагедії у Полтаві:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.