Суд визнав нечинним пункт рішення Кременчуцької міськради про очний і змішаний режими навчання в гімназії №29
Другий апеляційний адміністративний суд у Харкові розглянув апеляцію батьків, щодо організації освітнього процесу в Кременчуцькій гімназії № 29 на 2023/2024 навчальний рік. Про це стало відомо з постанови суду.
— Ця справа є прикладом безвідповідального, цинічного відношення міської влади в особі міського голови, міської ради, департаменту освіти Кременчука до освіти в місті, до дітей та їх батьків, які як і діти є членами територіальної громади, — каже Леся Киричок, мама дитини з інвалідністю. — У місті відсутній шкільний автобус, як і громадський транспорт який би безпосередньо прибував до ліцею № 6, де повинні були б навчатися діти з гімназії № 29. Мені з дітьми потрібно 40 хвилин, щоб з дому довести їх до нового навчального закладу. Учбовий процес, внаслідок перевантаженості ліцею № 6, спланований таким чином, що діти приходять до ліцею на два уроки, потім діти йдуть додому і за годину вже онлайн проходять ще два уроки. Внаслідок такого розкладу мої діти не можуть ходити до ліцею.
Рішення суду:
- Апеляційну скаргу задоволено частково.
- Скасовано рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 19 березня 2024 року в частині, де відмовлено у задоволенні вимог позивача.
- Визнано протиправним та нечинним пункт 3 рішення Кременчуцької міської ради від 1 вересня 2023 року щодо організації освітнього процесу в очному та змішаному режимі за адресою: вул. Олександра Білаша, 32.
Постанова набирає законної сили з моменту прийняття.
— Знадобилося 11 місяців, майже рік, для вирішення справи по суті. 18 грудня 2023 року, судом першої інстанції в Полтаві було відкрите провадження. Разом з батьками, нам довелося також оскаржувати рішення Полтавського окружного адміністративного суду, в якому абсолютно не були враховані й досліджені усі викладені обставини, які стосувалися порушених прав дітей, як членів територіальної громади. Також судом першої інстанції не були враховані кричущі випадки порушення законодавства і положень Регламенту міської ради, попри які, депутати голосували за це протиправне рішення. Нагадаю, що за дане рішення депутати голосували сердечками з мобільних телефонів. Наразі, ми чекаємо повний текст постанови, оскільки позовні вимоги були задоволені частково, для того, щоб напрацювати правову позицію і юридично окреслити подальші кроки. Попри все, я вдячний батькам, що не здалися, і вдячний своєму батькові адвокату Руслану Лазоренку, який представляв інтереси позивачів впродовж усього розгляду даної справи, — розповів «Кременчуцькому Телеграфу» депутат Богдан Лазоренко.
Нагадаємо, про реорганізацію Кременчуцької гімназії № 29 стало відомо у лютому 2023 року. Батьки вимагали, щоб міська влада не закривала школу.
Представники департаменту освіти кілька разів зустрічалися з педколективом і батьками учнів гімназії, щоб обговорити дане питання. Навіть бійці ЗСУ звернулися до мера Віталія Малецького, виступивши проти закриття гімназії № 29.
У грудні 2023 року кременчужани вирішили йти до суду.
Цьогоріч заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Антон Чубенко під час інспектування закладів освіти міста розповів «Кременчуцькому Телеграфу», що ситуація з гімназією № 29 перебуває на постійному моніторингу в обласної влади.