Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповів про чотири основні схеми обману, які використовують шахраї
Координаційний штаб з поводження з військовополоненими повідомив про нову хвилю шахрайства та активізацію російських спецслужб у використанні чутливої теми полонених та зниклих безвісти для інформаційних операцій проти України. Про це інформує Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Родичі військовополонених та зниклих безвісти викликають підвищений інтерес у шахраїв, злочинців та російських спецслужб. Зловмисники користуються вразливим емоційним станом цих осіб, маніпулюють їхнім бажанням отримати бодай якусь інформацію про рідну людину та повернути її додому. Шахраї намагаються встановити контакт з рідними українських військовослужбовців, що потрапили у полон або вважаються зниклими безвісти, та заволодіти їхніми коштами.
Нерідко українці несвідомо допомагають шахраям та виводять їх на себе, розміщуючи інформацію про своїх рідних з проханням про допомогу в соціальних мережах. Це надає шахраям первинну інформацію про зниклу особу та контакти родича. З жертвою можуть зв’язатися як безпосередньо в соцмережі, де викладено оголошення, так і телефонним зв’язком або через месенджер. Для цього шахраї створюють фейкові сторінки в соцмережах та користуються «одноразовими» номерами.
Допомогою рідним полонених, зниклих безвісти військових і цивільних осіб опікується Координаційний штаб з поводження з військовополоненими. Звертатися можна як до Координаційного штабу в Києві безпосередньо (зокрема, на гарячу лінію 0 800 300 529), так і до консультативних центрів у Харкові, Львові, Миколаєві та Вінниці.
Співробітники Координаційного штабу надають родичам полонених і зниклих осіб докладні інструкції щодо всіх необхідних дій. Дорожню карту дій у випадку, якщо ваш родич зник чи потрапив у полон, опубліковано на офіційному сайті Координаційного штабу.
Також варто пам’ятати, що:
У випадку, якщо ви або ваші рідні стали жертвами шахраїв, слід терміново звертатися до поліції.
На Полтавщині запрацював центр розшуку зниклих безвісти в умовах воєнного часу
Нагадаємо, Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими останнього часу фіксує значне збільшення кількості шахраїв, які вимагають гроші з родичів полонених або зниклих безвісти військовослужбовців.
«Кременчуцький Телеграф» раніше писав, що в Україні є декілька державних органів та представництв міжнародних організацій, які займаються розшуком військовополонених та людей, що зникли безвісти під час війни, одним з яких є Координаційний штаб з поводження з військовополоненими.
Ми також писали, що робити родичам, коли зникає людина, а також розповідали про те, як на Полтавщині працює спеціалізований центр поліції із розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.