Полтавський ливарно-механічний завод після повномасштабного вторгнення міг постачати товар до Росії через фірму у Польщі. Про це стало відомо із ухвали Октябрського районного суду від 7 лютого 2025 року.
У матеріалах справи зазначено, що слідчі Управління Служби безпеки України у Полтавській області встановили, що службові особи ливарного заводу можуть бути причетні до пособництва РФ. До початку повномасштабного вторгнення підприємство мало укладені договори про співпрацю із державою-агресором. Після 24.02.2022, за даними правоохоронців, посадовці заводу організували можливу схему поставки своєї продукції до Росії через підконтрольну фірму, зареєстровану в Польщі.
Так із початку 2022 року до вересня 2024 року завод здійснив 13 поставок своєї продукції до польської фірми. Водночас за цей час із Польщі на полтавський завод двічі доставили комплектуючі для обладнання.
Із міжнародної інформаційно-довідкової бази даних «Sayari» стало відомо, що польська фірма співпрацювала з російським підприємством і після повномасштабного вторгнення.
Правоохоронці з’ясували, що організатором схеми може бути головний інженер заводу, який водночас є його співзасновником та членом правління фірми у Польщі.
6 лютого правоохоронці провели обшуки на території заводу. У результаті вилучили документи, експортом, цифрові носії, мобільний телефон, а також корпус і запал до гранати. Наступного дня ухвалою суду вилучене майно арештували.
Нагадаємо, восени минулого року гендиректора товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «РусКраз», представника кременчуцького підприємства у Росії Віктора Сорвіна суд визнав винним у співпраці з РФ.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.