Кір – інфекційне захворювання вірусної природи. Колись кір був причиною високої смертності серед дітей, його навіть називали «дитячої чумою». Сьогодні ситуація змінилася і захворювання у 80% випадків вражає дорослих людей.
Важливо пам'ятати, що кір не так страшний сам по собі, як його можливі ускладнення. Якщо випадок важкий або лікування не розпочато вчасно, можуть розвинутися:
Симптоми кору
Захворювання проходить у кілька стадій. Інкубаційний період триває 1-2 тижні, симптомів у цей час немає. Вони виникають на другому етапі - катаральному – і проявляються:
Катаральна стадія триває близько 5 днів, потім симптоми згасають, після чого знову наростають, і до них приєднуються висипання на шкірі – плями і папули, які зливаються між собою. Висипання вражають шию, голову, грудну клітку, а потім і весь тулуб, а також ноги. Через 3-5 днів висипання сходять, самопочуття нормалізується.
Як довго зберігається імунітет до кору?
Це залежить від того, яким чином вірус кору потрапив в організм:
Новонароджених немовлят захищають материнські антитіла, які пройшли крізь плаценту. «Термін дії» таких антитіл – 6-7 місяців. Тому діти до 1 року найменше ризикують захворіти на кір у порівнянні з іншими віковими групами.
Щеплення (вакцинація) надійно захищає від кору. Дітям її проводять у віці 1 рік, а потім в 6 років. Людям, які контактували з хворими на кір, але не хворіли і не робили щеплень, вакцинація проводиться, але не пізніше ніж через 72 години після контакту з хворою людиною.
Коли потрібно здавати аналіз на кір?
Існують аналізи на антитіла двох типів:
Лікарі зазвичай призначають лабораторне дослідження на антитіла до вірусу кору в таких випадках:
Якщо в крові виявляються тільки антитіла IgG до кору, це означає, що організм має імунітет до захворювання (перехворівши або отримавши щеплення). Якщо антитіл IgG немає – значить, немає і імунітету. Якщо виявлені антитіла IgM – захворювання присутнє в даний момент у гострій фазі