Інженерними комунікаціями називають ті системи, які відповідають за комфорт і безпеку проживання в будинку, перебування в комерційних та офісних спорудах тощо.
До них зараховують:
- електропостачання, необхідне для освітлення приміщень і прибудинкової території, живлення електроприладів та обладнання;
- водопостачання: для побутових потреб, пиття і приготування їжі;
- каналізацію – відведення стоків;
- газопостачання: опалення приміщень, приготування гарячої води, їжі на газових плитах тощо;
- систему опалення;
- вентиляцію, яка спрямована на надходження чистого повітря і приміщення і відведення відпрацьованого;
- кондиціонування: підтримка комфортної температури та вологості;
- охоронні системи: відеонагляд, датчики руху;
- системи протипожежної безпеки;
- теле- і радіокомунікації, інтернет.
Життя сучасної людини складно уявити без цих мереж в оселі, у робочих приміщеннях. При цьому, важлива не тільки їхня наявність, а й правильний монтаж та узгодження між собою. Наприклад, система водопостачання невідривно зв’язана із системою каналізації, тому у приватному будинку важливо не тільки провести воду у приміщення, а й правильно забезпечити відведення стоків у загальну каналізаційну систему чи власний септик. Так само система електропостачання повинна враховувати електропотреби опалення (якщо воно електричне), кондиціонування, вентиляції тощо.
Крім того, усі інженерні системи поділяють на внутрішні і зовнішні.
Зовнішні та внутрішні інженерні комунікації
Зовнішні і внутрішні системи працюють невід’ємно одні від інших, однак деякі внутрішні системи облаштовуються без наявності зовнішніх.
Комунікації, які мають зовнішню і внутрішню складові це:
- Електропостачання: зовнішня частина – це лінії електропередачі, трансформатори та інше устаткування, яка забезпечує підведення електроенергії до будівлі, внутрішні – система розведення електропостачання по споруді, електрообладнання та електрокомунікації.
- Газопостачання: зовнішня мережа трубопроводу та обладнання для підведення до оселі та внутрішня – підведення безпосередньо до приладів-споживачів у приміщенні.
- Водопостачання. Тут є два варіанти зовнішніх комунікацій: загальна система населеного пункту або підведення води від власного джерела (свердловини, колодязя). Внутрішня частина – розведення труб до споживачів: сантехніки, побутових приладів. Ця система може також водоочисні системи, фільтри.
- Каналізація також має два варіанти зовнішніх комунікацій: підключення до загальної системи стоків та відведення у власний септик. Внутрішня система – труби, які забезпечують відведення безпосередньо від сантехніки та приладів.
Система опалення може облаштовуватися, як з допомогою зовнішніх та внутрішніх комунікацій, так і тільки внутрішніми, для яких джерелом енергії слугують інші мережі. Тут можливі кілька варіантів зовнішніх комунікацій:
- Загальні тепломережі та системи теплопостачання;
- Газопостачання, яке забезпечує роботу газового котла ти іншого джерела тепла;
- Електропостачання для систем з електрокотлом, електричної теплої підлоги тощо;
- Автономне опалення твердопаливним котлом чи тепловим насосом.
Системи вентиляції та кондиціонування не потребують підключення до загальних мереж (на відміну від електро- та газопостачання), однак мають зовнішні та внутрішні складові системи. До прикладу, спліт-система для кондиціонування складається із зовнішнього блоку, розміщеного на фасаді будівлі та внутрішнього – безпосередньо у приміщенні.
Усі інженерні комунікації мають прямий чи опосередкований зв’язок між собою. Тому проектування і монтаж краще довірити фахівцям компанії Теплософт, які, завдяки значному досвіду та вмінням, зроблять вашу оселю комфортною і безпечною.