Володар Олімпу народився на острові Крит. Легенда свідчить, що Зевс був народжений в одній із печер: у якій точно - невідомо. Історія появи бога незвичайна, оскільки тісно пов'язана з міфами про титанів Урана і Гею. Згідно з легендою Уран поглинав власних дітей, щоб зберегти силу та владу, проте мати могутнього Кроноса зберегла життя синові, який згодом знищить титана-батька. Історія Зевса пов'язана з Кроносом, а також повторює міф про поглинання: немовля-громовержця в такий самий спосіб врятувала власна мати від ненаситного Кроноса.
Народився лідер олімпійців у печері богинею Реєю. Мати бога від випробовуваних страждань породила на світ магічні пальці, що невдовзі стали захисниками Зевса й охороняли печеру під час його народження. Кронос, який бажав поглинути громовержця-немовля, повірив в обман Реї і вжив камінь у полотні. Незабаром Зевсу допомагатимуть магічні пальці, приховуючи його гучний плач у печері.
Видатна сила Зевса розвивалася в хлопчику швидко, що сталося завдяки німфам-хранителям. Альматея і Мелісса годували немовля священним молоком і цілющим медом. Це дозволило Зевсу незабаром змужніти і набути сили. Незабаром хранитель Олімпу знищить титанів, отримає силу Кроноса і магічні високоточні блискавки.
Культ Зевса - це образ праведного, могутнього і всесильного персонажа. Про Зевса - детально на сайті whoiszeus.com.ua/. Володар Олімпу зміг розділити добро і зло, вкласти в уми людей поняття справедливості, совісті, відповідальності. Протягом кількох тисячоліть правління богу вдалося встановити родинні зв'язки з жінками-божествами, а також із представниками людського роду. Будучи захопленим красою жінок, Зевс спокусив неповторних Європу, Леда, Антилопу, Афіну, Феміду. Бог Олімпу вправно перевтілювався в земних істот, щоб зводити з розуму представників жіночої статі.
Видатні спадкоємці бога грому:
Господар Олімпу був увічнений в образотворчому мистецтві, в поезії та в прозі. В умовах сучасності Зевс отримав образи в популярних кінофільмах, у музиці, в іграх. За часів Стародавньої Греції культ Зевса породив створення дивовижних творів мистецтва. Перший грецький оракул про Зевса був створений у Додоні, Епір, який овіяний дивовижними міфами, легендами.
Шедеврами образотворчого мистецтва стали роботи Пуссена, Йорданса, Прудона, Варчага, Рембрандта, Корреджо. Популярність здобула статуя Зевса в Олімпії, статус Юпітера. На картинах бог Олімпу зображувався ставним, з гострим і мудрим поглядом чоловіком. Творці картин не забували створювати образ бога з його незамінною високоточною блискавкою.
Божество набуває слави центрального героя пантеону, тому саме про нього створюються сотні міфів, поем. Сучасні автори надихалися образом громовержця: Рік Ріордан, Люк Феррі. У літературі про Зевса описані подвиги громовержця, дивовижні здібності, досягнення. Образ бога детально описується в творах про Геракла, про Гею та Урана.