У Кременчуці допомогу в отриманні спадщини можна отримати в агенстві нерухомості
Все більш популярним в Україні стає питання про спадщину. Але не кожний спадкоємець знає куди та з якими документами звертатися, аби отримати право на власність. Тож «Кременчуцький ТелеграфЪ» розібрався, як діяти у таких випадках спадкоємцям.
Якщо ви спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживали постійно зі спадкодавцем, ви маєте подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. А якщо ви проживали у сільських населених пунктах, то подавати заяву потрібно уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування.
Право на спадщину відкривається за останнім місцем проживання спадкодавця (населений пункт) або якщо воно невідоме, за основною частиною місцезнаходження нерухомого майна.
Якщо за вашим останнім місцем проживання діють декілька нотаріусів, то правом вибору наділений той зі спадкоємців, хто першим звернеться із заявою.
Якщо ви хочете прийняти спадщину, то повинні звернутися з відповідною заявою до нотаріуса за місцем відкриття спадщини. Обов’язок звернення не поширюється:
Загалом строк прийняття спадщини становить 6 місяців із дня відкриття. Якщо протягом цього терміну спадкоємець не прийме спадщину, він втрачає право на її прийняття.
Якщо спадкоємець проживав або був зареєстрований зі спадкодавцем за однією адресою, вважається, що він автоматично прийняв спадщину, але за умови якщо він не подав заяву про відмову від спадщини.
Втім, якщо до складу спадщини входить нерухоме майно все одно доведеться подати заяву для переоформлення документів. В іншому разі спадкоємець не зможе надалі ним розпоряджатися. Варто зауважити, що в такому випадку заяву можна подати навіть після закінчення 6-місячного терміну.
Згідно з Цивільним кодексом, існує черговість спадкування, пов’язана зі ступенем споріднення, за якою претендентами на майно можуть бути спадкоємці кількох черг. Особливість черговості полягає в тому, що поки існує хоча б один спадкоємець попередньої черги, спадкоємці наступної черги нічого не отримають.
Загалом існує п’ять черг спадкоємців за законом:
Спадкоємці – це особи, що набувають право на спадщину (особи, які є живими на момент відкриття спадщини, особи, що були зачаті за життя спадкодавця і народилися після відкриття спадщини, а також юридичні особи та держава). Право спадкування тісно пов’язане з правом власності, оскільки спадкування є одним із засобів набуття права власності.
До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини й не припинилися внаслідок його смерті.
Агенство нерухомості готове вам допомогти вже сьогодні! Зробіть свій крок до отримання спадщини!
Слідкуйте за агенством в Instagram:Нерухомість Кременчука
Агенство нерухомості знаходиться за адресою: Кременчук, вулиця Ігоря Сердюка 37/18. Додаткова інформація за номером телефона: 067-553-11-00.
Успіхів в отриманні спадщини!