Мабуть кожному знайоме відчуття печії та болю в шиї і зоні над плечами. Цей дискомфорт частіше за все пов’язаний з застійними процесами, спазмом м’язів. Утворюються такі явища як наслідок малорухливого способу життя, роботи, пов’язаної з фізичним навантаженням чи в незручній позі.
Часто страждають на дискомфорт майстри манікюру, офісні працівники, ІТ-шники, які багато годин проводять згорбившись над столом. Проте позбавитися неприємних відчуттів можна. І досить просто – за рахунок масажу. І, до речі, є аж 5 його різновидів, тому можна підібрати оптимальний.
В залежності від інтенсивності дії, призначення та особливостей виконання, масаж шиї поділяють на 5 видів:
Класичний медичний направлений на розминку м’язів комірцевої зони шиї, плечового поясу та верхньої зони спини. Використовуються при цьому різні прийомі. Часто його прописують в комплексі терапевтичних методів при лікуванні хвороб хребта, проблем постави.
Міофасціальний виконується таким чином, що основна дія припадає на сполучнотканинну оболонку мускулів шиї і спини. Такий масаж ефективно усуває спазми, стабілізує м’язовий корсет, розслабляє м’які тканини.
Точковий направлений на натискання певних біоактивних зон шиї, які виконуються з різною інтенсивністю. Такий масаж активує біологічні функції та процеси, допомагає в загальному оздоровленні організму.
Лімфодренажний виконується для активізації руху лімфи, покращення венозного кровообігу.
Сегментарно-рефлекторний. Такий масаж поєднує в собі властивості точкового та класичного. Він теж направлений на розслаблення, покращення кровообігу, усунення спазмів, а ще активую біологічно активні точки, має оздоровчий ефект.
Виконувати масаж можна вручну або, використовуючи масажер для шиї. Такі девайси представлені у різноманітті моделей. Є ручні механічні та з електроприводом, з різними режимами натискання та руху роликів, додатковими опціями вібрації та інфрачервоного випромінювання. Використовувати такі масажери можна і в домашніх умовах для розслаблення, зняття спазмів та покращення кровообігу. Також вони можуть надавати терапевтичний ефект, полегшувати самопочуття при хронічній мігрені, захворюваннях опорно-рухового апарату. Але при цьому треба зважати на можливу шкоду.
Є певні захворювання та стани, коли інтенсивний вплив може зашкодити. Ось основні:
Також масаж шиї не можна робити, якщо є певні пошкодження шкіри в цій зоні: опіки, дерматит, екзема, інфекційні запалення, травми, дерматит). Але в більшості випадків протипоказанні тимчасові і коли небажані стани минуть, вилікуються, то можна виконувати масаж. Проте варто все ж порадитися з лікарем.
Головне – відсутність протипоказань. Якщо їх немає, то виконувати масаж шиї можна хоч щодня. Особливо він корисний при таких явищах:
Допоможе масаж і коли треба розслабитися після важкого трудового дня. Робити його краще за все ввечері, щоб потім дати організму повноцінно відпочити, але також певні вправи можна виконувати і вдень. Вони прості. Розповімо нижче.
Якщо ж протипоказань нема, то можна навіть самостійно робити масаж. Є 4 вправи, які зазвичай застосовують:
Всі вправи потрібно виконувати по 3-5 хвилин, по черзі. Причому важливо надавлювати на шию, щоб забезпечити вплив на м’язи, покращити рух крові та лімфи, усунути зажими. Для кращого ефекту варто нанести на руки трохи масажної олійки, яка полегшить ковзання рук по шиї та убереже від неприємних відчуттів на шкірі.