Мешканці Полтави, чиї будинки постраждали внаслідок ракетного удару 3 вересня, уже почали отримувати будівельні матеріали для ремонту. Про це інформують у пресслужбі Полтавської облвійськадміністрації.
Допомагаємо всім, хто цього потребує. Особлива увага — постраждалим унаслідок ворожих атак. Оперативно зібрали і передали будматеріали для жителів Полтави, — заявляє очільник Полтавської ОВА Філіп Пронін.
Також частину будматеріалів як гуманітарну допомогу область передала і сусідній Харківщині.
За його словами, зібрати гуманітарну допомогу допомогли представники бізнесу та підприємства аграрної сфери.
Нагадаємо, у Полтавській міськраді заявили, що у пошкоджених від ракетного удару будинках планують безкоштовно встановити вікна в рамках програми від Global Empowerment Mission (GEM).
Частково зруйнована одна з будівель Інституту зв’язку, багато людей опинились під завалами. За інформацією відомства, часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища.
Поблизу місця влучання розташований житловий масив. У багатоповерхівках ударною хвилею вибило скління. Пошкоджень зазнали 47 будинків. Серед пошкоджених будинків — 23 приватних домоволодіння та 24 багатоквартирні будинки.
За процесуального керівництва Полтавської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони розпочато досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ст. 110 КК України).
Державне бюро розслідувань відкрило справу щодо недбалості військових за ч. 4 статті 425 ККУ.
Від 4 серпня в області оголошена триденна жалоба.
Служба безпеки України розглядає кілька версій ракетного обстрілу Полтави російською армією, серед яких — можливе коригування удару місцевими жителями.
Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю для NBC News розповів, що ракета до Інституту зв’язку у Полтаві летіла 3 хвилини. А більшість з тих, хто отримав поранення або загинув, спускались на той момент в укриття. В Інституті зв'язку у Полтаві на момент атаки перебувало 700 військовослужбовців. Нині із постраждалими та врятованими внаслідок ракетного удару людьми працюють психологи.
Пошуково-рятувальна операція тривала понад дві доби. До ліквідації наслідків удару від ДСНС залучалось 36 одиниць техніки та 215 рятувальників. Загинули 55 людей, травмовані — 328. Станом на вечір 5 вересня у медзакладах перебували 38 людей у важкому стані, 27 — у реанімації. 4 вересня начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін під час брифінгу зазначив, що серед загиблих є тіла, які ще не ідентифіковані, а кількість зниклих безвісти поки не коментують.
Телефони для довідок щодо можливого місця знаходження на лікуванні постраждалих внаслідок трагедії у Полтаві:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.