Для отримання відстрочки від призову військовозобов’язані мають її оформити, для чого особисто подати заяву встановленої форми та документи, що підтверджують право на відстрочку
Начальник групи комунікації Полтавського обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін сьогодні на брифінгу для ЗМІ пояснив порядок надання відстрочок від призову за мобілізацією.
Він, зокрема нагадав, що підстави для надання відстрочок визначені статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а порядок надання визначено Постановою Кабінету міністрів України від 16 травня 2024 року № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».
Речник Полтавського обласного ОВА порадив кожному військовозобов'язаному ознайомитися з цими документами.
Роман Істомін акцентував на важливому нюансі.
Він зауважив, що до районних ТЦК та СП Полтавської області надходять заяви на оформлення відстрочок від призову за мобілізацією поштою, зокрема електронною, проте всі заявники отримують відповідь, що відповідно до Постанови Кабміну №560 від 16.05.2024 року військовозобов’язані подають заяву на ім’я голови комісії ТЦК та СП особисто. Подібні відповіді отримують і адвокати на свої запити.
Нагадаємо, речник Полтавського ОТЦК на брифінгу розповів про відстрочки від мобілізації та порадив адвокатам поважати час працівників ТЦК, свій час та кошти своїх клієнтів.
Раніше в Полтавському ОТЦК та СП розповідали, чому військові з ТЦК для вручення повісток виходять на вулиці та які є способи поповнення Збройних сил України.
Згідно із новим законом про вдосконалення мобілізації (№ 3633-ІХ) військовозобов’язані повинні постійно мати при собі військово-облікові документи та пред’являти їх разом з документом, що посвідчує особу. А у співробітників ТЦК є право вимагати від чоловіків віком від 18 до 60 років показати свої військово-облікові документи.
У Кременчуцькому районному ТЦК та СП запрацював Call-центр, в якому можна отримати консультації з питань, що стосуються оформлення документів, військового обліку та проходження військової служби.
Кременчуцький РТЦК зараз працює 7 днів на тиждень. При цьому, цивільні працівники працюють з 8.00 до 17.00, а військовослужбовці — цілодобово. Про це «Кременчуцькому Телеграфу» повідомив начальник РТЦК Мирослав Волков.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.