Перекручування фактів та створення фейків у період воєнного стану може вводити в оману населення, підривати обороноздатність держави та грати на руку Росії
У Полтавському обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) описали, що таке ТЦК, її структуру, хто там служить, а хто — працює. У соцмережах та ЗМІ з цього приводу розповсюджується багато різної інформації, тож пояснення від першоджерела вкрай важливе.
ПЕРШЕ: ТЦК та СП — це територіальні органи військового управління Збройних сил України.
ДРУГЕ: в ТЦК працюють три категорії громадян — серед них є як військові, так і цивільні.
У Полтавському ОТЦК зазначають, що є «три категорії громадян, які можуть працювати або служити в ТЦК та СП (як і у військових частинах)». Це:
Друга та третя категорія є цивільними особами. У своїй більшості це жінки.
ТРЕТЄ: форму в ТЦК носять тільки військовослужбовці, які мають зброю, а цивільні працівники та держслужбовці ходять лише в цивільному одязі й зброї не мають.
А працівники та держслужбовці ТЦК не мають штатної зброї, не носять військову форму одягу, не беруть участь у бойових діях, не приймають військову присягу на вірність Українському народові, оскільки вони є цивільними особами.
Службу військовослужбовців та роботу цивільних працівників ТЦК регулює різне законодавство України, відтак всі вони мають різні службові обов’язки та права.
Нагадуємо, що учора, 13 листопада, пройшов брифінг начальника групи комунікацій Полтавського обласного ТЦК та СП Романа Істоміна щодо відмінностей між мобілізацією та рекрутингом до ЗСУ.
В ході брифінгу, він прокоментував питання журналістів щодо того, чи можна з працівників ТЦК створити нові бойові бригади, про що останній час багато говорять у медійному просторі та соцмережах.
Роман Істомін відповів, що з саме з працівників ТЦК точно жодної бойової бригади створити неможливо.
Речник Полтавського ОТЦК пояснив, чому із працівників ТЦК неможливо створити бойові бригади
Роман Істомін також зауважив, що ТЦК укомплектовані військовослужбовцями, які обмежено придатні до проходження військової служби, мали поранення чи якісь захворіння, що не дозволяє їм виконувати завдання у складі бойових підрозділів. Вони пройшли ВЛК та були визнані придатними до проходження військової служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, навчальних центрах та інших тилових установах. Тож, створення бойових бригад із таких військовослужбовців також неможливо.
Солдат роти охорони Полтавського ТЦК розповів, через що довелося пройти йому та його побратимам
Цей коментар Романа Істоміна був представлений частково, окремі речення були вирвані з контексту, або перекручені багатьма Телеграм-каналами, що спотворило сутність поданої ним інформації. Вочевидь, саме це й викликало появу додаткового роз’яснення з боку Полтавського обласного ТЦК та СП.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.