Особливості нарахування нових пенсій

22.04.2005, 17:04 Переглядів: 6 369
У квітні в Україні почали виплачувати нові пенсії за віком. Зроблено крок до справедливого їх нарахування без “зрівнялівки”, а саме: за понаднормовий стаж встановлена доплата у вигляді 1% за кожен додатковий рік роботи. У пенсіонерів виникає чимало запитань щодо нарахування пенсій. З якої суми обчислюється цей відсоток? Чому сума доплати за січень менша за очікувану? З такими запитаннями люди телефонують і до нашої редакції.

В управліннях Пенсійного фонду в Автозаводському та Крюківському районах нині особливий наплив відвідувачів. Люди почали отримувати пенсію, обчислену по-новому, і одразу виникло чимало запитань.
Пенсіонери воліють самі проконтролювати правильність нарахування пенсій. Саме цим пояснює черги начальник управління Пенсійного фонду Крюківського району Віра Зосим. Взагалі ж, пенсія за віком кожному з громадян була нарахована без його участі – за даними про базовий (індивідуальний) розмір його пенсії та трудовий стаж. Такі дані є в особових справах Пенсійного фонду.
“Оскільки до перерахунку пенсій більшість пенсіонерів отримувала 332 гривні – прожитковий мінімум для непрацюючих, встановлений 12 січня цього року (включно із доплатою до цієї суми), люди не пам’ятають базового розміру своєї пенсії. Тому й виникають питання з приводу перерахунку”, - каже Віра Зосим.
Розмір самого перерахунку складає 1% від індивідуального розміру пенсії за кожен повний рік трудового стажу, відпрацьований понад встановлені норми (для жінок – 20 років, для чоловіків – 25 років). Якщо індивідуальний розмір пенсії вищий за прожитковий мінімум для непрацездатних громадян (332 гривні), 1% нараховується із суми 332 гривні. Ще одне приємне нововведення для пенсіонерів: надбавки (інвалідам війни, учасникам бойових дій, чорнобильцям) встановлюються від нової пенсії. Раніше (до перерахунку) вони входили до мінімальної пенсійної виплати.

Пояснимо на прикладах

Приклад №1
Василь М. пропрацював 47 років. Отримував 284, 69 (попередній прожитковий мінімум – до 12 січня), потім 332 гривні. Основна ж (базова) його пенсія складала 230 грн. Множимо його понаднормовий стаж – 22 роки – на 2,3 (1% від його основного розміру пенсії). Отримуємо 50,6 гривень. Додаємо цю суму до 332 гривень: 332 грн.+ 50,6 грн. = 382,6 грн. Але Василь М. ще й учасник війни, за що має доплату 9, 96 грн. Тож у підсумку його пенсія – 392, 56 грн.

Приклад №2
Семен О. має 45 років 8 місяців стажу роботи. Сума пенсії до перерахунку – 409,77 грн. (базова пенсія, без доплат). Множимо його понаднормовий стаж – 20 років – на 3,32 грн. (оскільки 1% не повинен перевищувати цю суму), отримуємо 66, 40 грн. доплати. Таким чином, нова пенсія складе: 409,77 + 66,40 = 476,17 грн.

Працівники Пенсійного фонду звертають увагу, що нові пенсії нараховуються не з 1, а з 12 січня. У квітні пенсіонери отримують підвищену пенсію та перерахунок за січень (за 18 днів). У травні – дві пенсії: за травень і лютий, у червні – за червень та березень. В управліннях Пенсійного фонду запевняють, що затримок у виплатах не буде.

Нова пенсія складається із суми:
- основного  розміру пенсії, обчисленого індивідуально (але не менше за 332 гривні – прожитковий мінімум для непрацюючих громадян);
- 1% від основного розміру пенсії (але не більше 3 грн. 32 коп.- 1% від прожиткового мінімуму) за кожен понаднормовий рік роботи;
- надбавок до пенсії, встановлених законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про державну службу”, “Про наукову та науково-технічну діяльність” та іншими.



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 50 від 12 грудня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх