Набув чинності важливий у сфері регулювання трудових відносин документ − Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 295. За інформацією головного державного інспектора Управління Держпраці у Полтавській області Наталії Ляшенко, дана постанова змінила порядок перевірок у сфері праці.
Контрольні повноваження інспекторів праці підтверджуються службовими посвідченнями встановленої форми, що видаються Держпраці та вносяться до реєстру посвідчень інспекторів праці. Посвідчення, щодо якого відсутня інформація в реєстрі посвідчень інспекторів праці, вважається недійсною.
Підставою для проведення інспекційних відвідувань є:
Права перевіряльників:
Під час підготовки до проведення інспекційного відвідування або невиїзного інспектування інспектор праці може одержувати інформацію та/або документи, що стосуються предмета інспекційного відвідування чи невиїзного інспектування, від об'єкта відвідування, державних органів, а також шляхом проведення аналізу наявної інформації про стан додержання законодавства про працю.
Так, інспектори праці за наявності службого посвідчення під час інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин можуть самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень, у яких використовується наймана праця, ознайомлюватися з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю та які містять інформацію/відомості про питання, що є предметом інспекційного відвідування, невиїзного інспектування, а також отримувати їх завірені копії та робити виписки.
Інспекторам праці дозволено наодинці або в присутності свідків ставити керівнику та/або працівникам запитання, які стосуються законодавства про працю, отримувати на ці питання усні та/чи письмові пояснення.
За наявності ознак кримінального правопорушення та/або створення загрози безпеці, інспектора праці мають право залучати працівників правоохоронних органів.
Також інспектори праці мають право на надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування; фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених не оформлення трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки, отримувати від державних органів інформацію, необхідну для проведення інспекційного відвідування, невиїзного інспектування.
Слід зазначити, що вимога інспектора праці про надання об'єктом відвідування для ознайомлення документів та/або їх копій чи витягів з документів, пояснень, доступу до приміщень, організації робочого місця, внесена в межах повноважень, є обов'язковим для виконання роботодавцями.
Причини для відмови в допуску до проведення інспекційного відвідування:
Тривалість інспекційного відвідування, невиїзного інспектування не може перевищувати 10 робочих днів, а для суб’єктів малого та мікропідприємництва – двох робочих днів.
Як раніше повідомляв «ТелеграфЪ», кожен шостий підприємець Кременчука, за даними податкової інспекції, порушує законодавство про працю.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.