Угода дозволить Україні заощадити $11,4 млрд на обслуговуванні держборгу протягом наступних трьох років та $22,75 млрд - до 2033 року
Україна досягла остаточної угоди з кредиторами щодо реструктуризації державного боргу на 20 млрд доларів до 2029 року. Власники євробондів України ухвалили це рішення майже одноголосно. Воно дозволить за три роки заощадити 11,4 млрд $ коштів державного бюджету на обслуговуванні зовнішніх боргів.
Крім того, завдяки цьому Україна точно уникла дефолту, про який останній час багато говорили всілякі «експерти».
Відповідну пропозицію Міністерства фінансів схвалили понад 95% власників українських єврооблігацій.
Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі.
— Це рішення дозволить зекономити 11,4 $ мільярда на обслуговуванні боргу в найближчі три роки, що зміцнить наш бюджет і дасть змогу краще фінансувати оборону. Вітаю команду Мінфіну з цією перемогою і щиро дякую нашим партнерам за незмінну підтримку,
— написав Денис Шмигаль.
У Мінфіні заявили, що угоду про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу України підтримали понад 97% власників єврооблігацій. Це важливе досягнення, яке підтримає фінансову стабільність країни. Угода дозволить Україні заощадити 11,4 млрд $ на обслуговуванні боргу протягом наступних трьох років та 22,75 млрд $ — до 2033 року.
Заощаджені кошти в умовах воєнного стану будуть спрямовані на фінансування сектору безпеки та оборони.
У відомстві також поінформували, що тепер процес реструктуризації переходить до фінального етапу — фази розрахунків. Очікується, що проведення розрахунків за угодою відбудеться 30 серпня.
Принципова угода з кредиторами про реструктуризацію була досягнута 22 липня 2024 року. Тоді повідомлялося, що кредитори відмовилися від претензій на суму 8,67 млрд $.
Підписання цієї угоди означає, що дефолту в Україні найближчого часу не буде, а це не лише збереже кошти державного бюджету, а й підвищить репутацію країни, як позичальника.
Нагадаємо, з початку 2024 року Україна витратила на безпеку та оборону 1 трильйон гривень — це понад 58% видатків державного бюджету.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.