Учора, 19 листопада, Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про Державний бюджет України на 2025 рік» у другому читанні та в цілому.
Пресслужба міністерства фінансів України надала основні цифри видатків, які передбачені цим документом на наступний рік.
Доходи загального фонду (без врахування грантів та міжнародної допомоги) заплановані на рівні 2,05 трлн грн. Видатки загального фонду передбачені на рівні 3,6 трлн грн.
У 2025 році на безпеку та оборону буде спрямовано 26,3% ВВП країни. Видатки на цей сектор зростуть до 2,23 трлн грн, що на 47,6 млрд грн більше порівняно з уточненим планом 2024 року. Це збільшення дозволить посилити обороноздатність країни.
Зокрема:
Щодо оборонної промисловості — фінансування Мінстратегпрому, який займається модернізацією оборонно-промислового комплексу, зросте до 55,1 млрд грн (на 15,3 млрд грн більше, ніж у 2024 році).
На закупівлю безпілотників (БПЛА) у 2025 році буде виділено 46,9 млрд грн (на 3,6 млрд грн більше, ніж у 2024 році).
На соціальний захист громадян передбачено 420,9 млрд грн, що охоплює підтримку пенсіонерів, зокрема індексацію пенсій з 1 березня 2025 року, малозабезпечених сімей та осіб з інвалідністю. З них:
На підтримку ветеранів війни передбачено 10,5 млрд грн, з яких:
У рамках PIM додатково виділено 4,9 млрд грн на інвестиційні проекти, включаючи будівництво житла для ветеранів.
На освіту заплановано спрямувати 198,9 млрд грн. Фінансування покриє видатки:
У межах PIM додатково виділено 11,8 млрд грн на модернізацію та покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів та облаштування укриттів для безпеки учнів.
Фінансування охорони здоров’я становитиме 217 млрд грн, що включає:
У рамках PIM передбачено 5,6 млрд грн на оновлення медичних закладів, придбання обладнання та створення реабілітаційних центрів.
У 2025 році ресурс місцевих бюджетів зросте порівняно з 2024 роком на 15% — з 285,1 млрд грн до 327,7 млрд грн. Основний приріст забезпечать надходження від ПДФО, які збільшаться з 235,4 млрд грн до 280,9 млрд грн, а також додаткова дотація для місцевих бюджетів, яка зросте до 36,5 млрд грн, зокрема на підтримку деокупованих територій.
Базова дотація зросте до 25,5 млрд грн, а введення реверсної дотації дозволить ефективніше розподіляти ресурси.
Окрім цього, передбачено видатки з держбюджету на компенсацію за пошкоджене або знищене житло внаслідок бойових дій у розмірі 4 млрд грн, а також на Державний фонд регіонального розвитку (ДФРР) — 1 млрд грн.
На підтримку культури та медіапростору передбачено 10,3 млрд грн. Фінансування охоплює збереження культурної спадщини, підтримку національних театрів та концертних організацій (2 млрд грн), а також проекти з розвитку стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (4,1 млрд грн).
На фінансування науки передбачено 14,5 млрд грн, що спрямовано на підтримку дослідницьких проектів, модернізацію наукової інфраструктури та гранти для пріоритетних досліджень. Особливу увагу буде приділено розробкам у сфері оборонно-промислового комплексу та енергетичній безпеці.
На цифрову трансформацію пріоритетних галузей передбачено 4 млрд грн. Серед ключових проектів — розвиток електронного урядування, розширення можливостей Порталу «Дія», інноваційні рішення для підвищення ефективності державних послуг та впровадження новітніх технологій у сфері безпеки.
Фінансування спортивної галузі становитиме 5,7 млрд грн. Видатки спрямовані на підтримку олімпійського та паралімпійського руху, розвиток фізичної культури, а також підготовку спортсменів до міжнародних змагань.
Для розвитку підприємництва в рамках програми «5-7-9%» передбачено 18 млрд грн. Це фінансування спрямоване на доступне кредитування малого та середнього бізнесу, що допоможе стимулювати економічне відновлення та зберегти робочі місця. На гранти для бізнесу передбачено 1,4 млрд грн, а на Фонд розвитку інновацій — 3 млрд грн.
Нагадаємо, учора ми повідомляли, що Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2025 рік та що головним пріоритетом цього бюджету буде оборона. З рекордних видатків наступного року на рівні 3,94 трлн грн видатки на оборону становлять 2,22 трлн грн.
Раніше «Кременчуцький Телеграф» писав, що обговорення та прийняття бюджету Кременчуцької міської територіальної громади має відбутися після затвердження державного бюджету.
Ми також писали, що у законопроєкті про державний бюджет України на 2025 рік запропонували механізм зменшення усіх пенсій, розмір яких перевищує 10 прожиткових мінімумів, а це на сьогодні 23610 грн.
Раніше ми повідомляли, що комітет Верховної Ради схвалив проєкт державного бюджету України на 2025 рік. Для Кременчука особливий інтерес викликає виділення у держбюджеті додаткового фінансування у розмірі 4,8 млрд грн на пасажирські вагони, що може допомогти Крюківському вагонобудівному заводу отримати нові державні замовлення на виробництво пасажирських вагонів.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.