Пам'ятник називається «Пшеничне поле» і зображений у вигляді величезної вертикальної бронзової плити на кам'яній основі. На ній відтворено 10-метрове поле пшеничних колосків - спершу здорових, а потім зів’ялих і зникаючих. Поруч з бронзовою плитою розміщений текст з коротким описом, англійською та російською мовами про Голодомор в Україні
Кілька днів тому у столиці США, після багатьох років підготовки, з'явився пам'ятник мільйонам жертв масового голоду в Україні в 1932-33 роках 20-го століття, що виник в результаті цілеспрямованої політики більшовицької влади, повідомляє Радіо Свобода.
Верховна рада України ще в 2006 році визнала Голодомор актом геноциду українського народу. Однак пізніше, при президентстві Віктора Януковича, його адміністрація виступала проти увічнення пам'яті померлих і, конкретно, проти появи монумента в США - тодішня влада у Києві дотримувалася офіційної російської точки зору, що Голодомор не був етнічно спрямованим геноцидом, а був лише частиною загального масового голоду в СРСР на початку 30-х років.
Світові історики досі розходяться в думках щодо числа жертв Голодомору в Україні в 1932-33 роках. Однак загальний масштаб колосальної катастрофи, яка спіткала український народ у результаті сталінської політики - колективізації, знищення грамотних фахівців і безжального грабежу селян, ні в кого з авторитетних дослідників сумнівів не викликає.
Пам'ятник жертвам Голодомору, встановлений в центрі Вашингтона, поблизу Massachusets Avenue і North Capitol Street, називається «Пшеничне поле». Він виконаний у вигляді величезної вертикальної бронзової плити на кам'яній основі, що зображає 10-метрове поле спершу здорових пшеничних колосків, які поступово в’януть і зникають. Поруч з бронзовою плитою розміщений текст з коротким описом, англійською та російською мовами, Голодомору в Україні.
Для здійснення проекту, з моменту його задумки, знадобилося близько 20 років. Офіційне відкриття монумента призначено на 7 листопада, напередодні дня щорічних пам'ятних заходів, на яких українці усього світу шанують загиблих від рук сталінського режиму співвітчизників.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.