«Кременчуцький ТелеграфЪ» пройшовся місцями де знімалися легендарні фільми «Д'Артаньян і три мушкетери», «Чародії», «Місце зустрічі змінити не можна», «Зелений фургон», «Іронія долі, або З легкою парою!»
Цього року Одеській кіностудії виповнилося 110 років. «Кременчуцький ТелеграфЪ» побував у найпершій кіностудії в Україні та на теренах Радянської імперії. Тут знімався не один легендарний фільм, який так полюбили глядачі «Д'Артаньян і три мушкетери», «Чародії», «Місце зустрічі змінити не можна», «Зелений фургон», «Іронія долі, або З легкою парою!» і це не повний список.
Одеський кінематограф розпочався з винаходу харків'янина Йосипа Тимченка, але на жаль він не запатентував свій винахід, тому батьками кінематографу вважають французьких братів Люм'єр. Зі створенням кіноательє «Мирограф» у 1907 році кінематографістом Мироном Гроссманом розпочалася історія одеського кінематографа. Де свого часу творили: Олександр Довженко, Лесь Курбас, Олександр Корнійчук, Петро Тодоровський, Кіра Муратова, Володимир Висоцький та багато інших.
Отже, із заставкою Одеської кіностудії, яку ви не переплутаєте ні з чим, ми розпочинаємо екскурсію туди де творять дива.
Унікальний майданчик, який раніше був повністю зроблений зі скла, щоб світло, яке протягом дня змінювалося не заважало зйомкам. Павільйон встановлений на колі, яке обертається. Зараз його реконструюють, щоб не лише знімати кіно, а й проводити покази моди.
На екрані бальні зали здаються величезними і неосяжними, де вміщується не один десяток дівчат у гарних сукнях з кавалерами. Але, на справді, це невеличка кімната, яка при комбінованій зйомці дає такий ефект. Звичайно можна орендувати зали оперного, але це фінансово дорого і не завжди зручно з часом.
Більшість кадрів зі сходами це одні й ті ж сходи. Ось вони…
Щоб створити ефект, що людини біжить по сходах, акторам доводиться по кілька разів підніматися/спускатися сходами.
На знімальному майданчику кілька кімнат. Різні форми вікон зроблені спеціально, щоб підлаштуватися під різні епохи.
Ви ніколи не здогадаєтеся, що вид за вікном не справжній, а лише натягнуте зображення, яке під певним кутом освітлення створює ілюзію будинків, вулиць, лісу. Коли фотографуєш важко уявити, що навіть не підозрюєш, що це лише банер із зображенням.
Знімальні майданчики зберігають багато таємниць. Так в одному з епізодів фільму «Д'Артаньян і три мушкетери» в дуелі шпагами Михайлу Боярському прокололи піднебіння настільки, що до мозку залишалися лише лічені сантиметри. Боярський не подав виду, що йому нестерпно боляче і дограв епізод до кінця.
Легенда німого кіно Віра Холодна. Дівчина родом з Полтавщини без освіти спробувала знятися у фільмі і їй це вдалося. Завдяки своїй харизмі Віра знялася у близько 40 фільмах. Її смерть оповита легендами. За однією з них, коли місто захопили французи містяни зібрали відкуп, який повинен був хтось передати, на перемовини пішла 26-річна Віра. Французи покинули Одесу, але за кілька днів акторка померла. На жаль, її могила навіть не збереглася, при будівництві та облаштування парку цвинтар, де була похована легендарна акторка німого кіно, зрівняли з землею.
А тут зберігаються костюми акторів
Ось ще одна з локацій – лабораторія, з різними яскравими колбами. Тут знімався фільм «Тест на любов», а скоро вийде на екрани пригодницький фільм для дітей «Урок магії», який також знімали тут.
Якщо у вас є уява, час її увімкнути. Ця огороджена територія є насправді басейном, в якому знімають сюжети на воді. До речі, «Титанік» знімали у подібному басейні. Востаннє цією локацією користувалися у 2010 році. Дерева та кущі вирубують, а басейн наповнюють водою до рівня дерев’яної дощечки. Коли вода у басейні зрівнюється з рівнем води у морі, тоді створюється ефект суцільного моря. Протягом дня воду підфарбовують, адже під дією світла вона змінює свої відтінки.
А це для ефекту шторму. За допомогою цього пристрою (на фото), вода на великій швидкості спускається донизу і створює величезні хвилі.
Не буває і тут без казусів. При комбінованій зйомці маленькі об’єкти збільшують в кадрі, і бували випадки коли ворони, які потрапляли в кадр виглядали величезними мутантами, у порівнянні з кораблями.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.