Традиційна хода із дідухами, які встановлюють біля головної ялинки Львова, під оперним театром
Плануючи різдвяну подорож до Західної України, ми уявляли собі, як потрапимо у казковий світ вертепів, колядок та зануримося у потужну атмосферу духовного піднесення. Ну, обламалися трохи – «кіношного» свята не вийшло. Можливо, через те, що погода не зимова видалася... Та й святкують тут майже так само, як і у нас.
Львів називають одним із найпривабливіших міст України для зустрічі Різдва. «ТелеграфЪ» вирішив перевірити на собі, чим «їхнє» свято відрізняється від «нашого». Перше, що бачить турист у Львові – це...
... транспортний хаос
На Новий рік львівська влада зробила містянам величезний подарунок – повністю змінила транспортну схему: номери та напрями руху автобусів і маршруток. Мета блага – звільнити центр міста від мікроавтобусів. Тепер на кожній зупинці можна побачити переляканих людей, що не знають, яким номером куди доїхати. На автобусах висять по дві таблички (новий та старий номери), але часто вони їдуть не туди, куди раніше – випадково, посередині звичного маршруту, з'являється кінцева зупинка. Питати місцевих про те, яким автобусом куди краще дістатися – дохлий номер, бо вони самі часто не знають. Транспортна схема, яку намалювали розробники, зрозуміла хіба що їм самім та корінним львів'янам, але точно не туристам.
«Ми чекаємо на Євро!»
Це гасло у Львові лунає звідусіль: з бігбордів, сітілайтів, по телевізору, з рекламних моніторів та з реклами у міському транспорті. Але на другий день захотілося закричати на всю вулицю: «Хто тут чекає на Євро?». І як не закричати, коли у довідковій вокзалу на питання про наявність квитків до Івано-Франковська відповідають, що «до Києва білетів немає!» та зачиняються? Коли бідний іноземець із валізами намагався дізнатися номер трамваю до вокзалу та чіплявся зі своєю бусурманською англійською до перехожих? По місту наробили вказівників із красивими об'ємними планами вулиць. Але ж люди добрі – вони зрозумілі львів'янам, але не заїжджим добродіям. Тим паче, що не у всіх добре розвинене просторове мислення.
«Христос ся рождається!»
Якщо у нас звикли казати на Різдво «Христос народився», то у Львові кажуть «Христос ся рождається!». Пояснюють це тим, що Ісус народжується постійно, тому не можна казати про це у минулому часі. У кафе та ресторанах із самого ранку грають колядки і найрізноманітніші різдвяні пісні. До замовлених страв можуть безкоштовно подати тарілочку куті.
У великих храмах на різдвяні свята можна насолодитися найрізноманітнішими колядками. Не дивлячись на велику кількість людей, тут панує суто сімейна атмосфера – нібито зайшов у гості до добрих знайомих
Корінним кременчужанам завжди корисно пройтися вулицями старих міст та помріяти про те, яким би було наше місто, якби не падлюки, що розв’язали Другу світову війну. Фашисти знищили у 41-му історичну забудову Кременчука, і ми мусимо тепер милуватися на п'яти- та дев'ятиповерхові коробки
Під головною ялинкою Івано-Франківська стоїть Святий Миколай із янголом на плечі. Для якогось там радянського Діда Мороза тут місця немає. Хоча біля фігурки святого спокійно сидять гості зі Сходу – Дракон та Кролик
Оскільки Різдво цього року видалося без снігу та морозу, то традиційна ковзанка біля львівської ратуші користувалася шаленим попитом. Кому не вистачало терпіння вистояти півгодини в черзі – йшли подивитися на лід і сніг у спеціальний павільйон із льодовими скульптурами
Біля ратуші та оперного театру вишукувалися хатки із наїдками-напоями-сувенірами та іншим туристичним дріб’язком. Найпопулярніші смаколики – пампушки (3-10 грн). Напої свята – медовуха та глінтвейн (по 10 грн за стаканчик). Головне – не додуматися прийти сюди ввечері 6 січня. Тут жодного продавця – всі по домівках за святою вечерею. А хто вже прийшов, той може помилуватися святковою ілюмінацією та «заправитися» у найближчих фастфудах. Ці працюють, для них нічого святого немає:)
Ціна питання
Проїзд – близько 100 грн у плацкартному вагоні. Залежить від того, де на той поїзд сідати – у Полтаві, Києві чи в Знам’янці…
Проживання – двомісний стандарт від 250 грн за добу. Бронювати краще заздалегідь, бо залишаться лише удвічі дорожчі варіанти. Винайняти квартиру краще й не намагатися – ціни на свята збільшуються у 3-4 рази.
Їжа – за 50 грн на двох можна нормально попоїсти у звичайному кафе. В Івано-Франковську ціни на все значно менші (проживання – удвічі).
Дрібниці – квиток на трамвай (1 грн); проїзд у маршрутці (2 грн).
Фото автора та з сайту lviv.travel
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.