Уряд України ухвалив законопроєкт, що забороняє використовувати деякі види пластикових пакетів на території України. Зокрема, законом хочуть обмежити реалізацію поліетиленових і оксорозкладних пакетів у роздрібних торговельних мережах та мережах ресторанного господарства.
За словами авторів законопроєкту, оксобіорозкладні пакети вважаються безпечними, проте вони розкладаються на мікропластик, який теж шкодить природі та разом із водою і їжею потрапляє в організм людини. Також в Україні є потужності для виробництва біопакетів, але на них поки відсутній попит.
Пакети, які не відповідають вимогам закону, після 1 січня 2022 повинні бути утилізовані.
На порушників цього закону накладатимуться штрафи у розмірі від 100 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 1700 до 12 750 грн) з конфіскацією пластикових пакетів. Їх будуть утилізовувати, але не за рахунок виробника, а того, хто їх придбав для торгівлі.
Перевірятимуть виконання цього Закону центральні органи виконавчої влади, що реалізовують державну політику у сфері контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Уряди 33 країн запровадили повну заборону, а ще 53 країни – часткову заборону або ж значний податок на використання пластикових пакетів.
Найперше заборону запровадили у Сингапурі, де на початку 2000-х років відбулися масштабні повені, спричинені «пластиковим забрудненням».
В Англії, приміром, використовуються пакети, які розкладаються від 20 діб до 4 років із мінімальною шкодою для довкілля. А ось Данія запровадила високі податки на роздавання у магазинах пластикових пакетів, що на 90% знизило їх використання. Тоді як у Фінляндії вирішили розмістити у торговельних мережах автомати для збору пластикових пакетів і відправляти їх на переробку.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.