На зимовий час годинники переводять щороку в останню неділю жовтня. Цього року це буде у ніч на 27-го жовтня. Стрілки годинників потрібно перевести о 4.00 на одну годину назад – на 3.00. Це означає, що вночі у нас з'явиться «зайва» година сну.
Сучасні телефони та інші електронні пристрої переходять на зимовий час автоматично, а ось механічні годинники та кнопкові телефони доведеться переводити вручну.
Починаючи з 1981 року в Україні двічі на рік переводять годинники: восени – на годину назад, навесні – на годину вперед, що має на меті економити електроенергію. Це роблять у вихідні, щоб був хоча б день на адаптацію до нового часу.
В Україні перехід на літній та зимовий час регулюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Згідно з цією постановою, країна переходить на літній час в останню неділю березня, а на зимовий — в останню неділю жовтня.
Нагадаємо, що Верховна Рада кілька разів намагалася скасувати перехід на літній та зимовий час. Три роки тому — 3 березня 2021 року Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт №4201, який передбачав відмову від щорічного сезонного переведення стрілок годинника та встановлення в Україні єдиного поясного часу. І хоч тоді ж було визначено, що цей законопроєкт розглядатимуть за прискореною процедурою, протягом трьох років до нього не могли повернутися.
Лише влітку цього року Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №4201 про відміну переведення часу в Україні з зимового на літній.
В Україні скасують переведення часу з зимового на літній: Рада прийняла рішення
Однак переведення годинників в Україні може залишитися, бо президент Володимир Зеленський так і не підписав ухвалений парламентом законопроєкт. Терміни для накладення вето на цей законопроєкт також минули. Тому наразі невідомо, чи будемо ми навесні та у майбутньому переводити час.
Варто нагадати, що не лише Україна, а й майже 70 країн світу переходять на літній та зимовий час двічі на рік. Водночас 135 країн світу або ніколи не використовували цю практику, або вже відмовилися від неї.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.