Для деяких людей будь-яка поїздка у транспорті стає справжнім випробуванням. Виною тому — захитування, через яке виникають нудота, запаморочення та відчуття загального дискомфорту
У деяких людей ці симптоми настільки сильні, що вони взагалі вважають за краще уникати далеких подорожей.
Захитування, яке також називають хворобою руху, виникає, коли існує розрив між тим, що бачать наші очі, і тим, що відчуває наше тіло. Припустімо, що ви їдете в автомобілі: об’єкти потрапляють у поле зору, а потім зникають, спонукаючи ваші очі надіслати повідомлення вашому мозку, що ви рухаєтеся.
Але ваше внутрішнє вухо та нервові закінчення у ваших м’язах і суглобах відчувають, що ви сидите нерухомо — і тому ці повідомлення конфліктують.
У літаку чи на кораблі може статися навпаки: внутрішнє вухо і м’язи вловлюють рух, але горизонт здається нерухомим. Отже, одні органи чуття сприймають рух, а інші — ні. Результат: нудота, головний біль, дискомфорт і дезорієнтація.
Хвороба руху викликає різноманітні симптоми. Вони починаються повільно і погіршуються, якщо рух, який їх викликав, не припиняється.
Симптоми включають: запаморочення, відчуття порушення рівноваги або обертання; нудоту; блювання; головний біль; бліду шкіру; пітливість; втому.
Зазвичай симптоми зникають десь за 20 хвилин, однак інколи може знадобитися до 24 годин.
Від захитування у транспорті може страждати будь-хто, але деякі люди більш схильні до нього — наприклад, діти віком від двох до 12 років, вагітні жінки та люди з мігренню в анамнезі. Цікаво, що немовлята майже повністю несприйнятливі до захитування.
Певну роль у схильності до хвороби руху також відіграє генетика. Професор Голдінг каже, що 65% людей, які страждають від захитування, успадкували це захворювання.
Від захитування допомагає імбир. Його активний інгредієнт допомагає заспокоїти кишківник, тож він безпосередньо не зупиняє захитування, а радше змушує вас почуватися краще.
Контролюйте дихання. Треба рівномірно дихати — не швидше і не повільніше, ніж ви це робите зазвичай. Дихання відволікає мозок, а також пригнічує відчуття нудоти. Контрольоване дихання може бути таким же корисним, як прийом половини таблетки від захитування.
Точковий масаж і браслети. Ці техніки мають діяти шляхом натискання на точки акупресури.
Ліки проти захитування діють, запобігаючи появі симптомів, а не лікуючи їх. Таким чином, будь-які ліки необхідно приймати за достатній час — зазвичай за 30-60 хвилин до подорожі — для того, щоб вони всмокталися у вашу кров.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.