Полтавщина потрапила у ТОП-5 регіонів, які отримали найбільше заяв на навчання за державним замовленням
В Україні завершилася вступна кампанія до профтехів. Її підсумки підбило та оприлюднило сьогодні, 10 жовтня, Міністерство освіти і науки України.
У 2019 році до закладів професійної освіти зарахували 104 384 вступники. З них 92 503 учні навчатимуться за кошти регіонального замовлення, 11 881 – державного.
Загалом у цьому році для безоплатного навчання у закладах профосвіти було виділено понад 123 тисяч місць регіонального та державного замовлення.
- Цього року нам вдалося виконати прогнозований обсяг на 85%. З одного боку, це означає, що ми вкотре не зможемо відповісти на запит роботодавців у підготовці потрібних їм кадрів. Адже, наприклад, регіональне замовлення формується саме за запитом роботодавців конкретної місцевості. З іншого, є й позитивна динаміка. Наприклад, кількість вступників, які вчитимуться за кошти держзамовлення, зросла на 5% порівняно з минулим роком, – розповіла генеральний директор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік.
Цікаво, що Полтавщина потрапила у ТОП-5 регіонів, які отримали найбільше заяв на навчання за державним замовленням (зокрема, для підготовки за професіями загальнодержавного значення):
- Дніпропетровщина – 1285 учнів (97% від затвердженого обсягу);
- Харківщина – 940 учнів (93%);
- Полтавщина – 911 учнів (73%);
- Хмельниччина – 870 учнів (102%);
- Донеччина – 841 учень (73%).
Також Міністерство освіти і науки виділило ТОП-5 регіонів, які отримали найбільше заяв на навчання за регіональним замовленням:
- Дніпропетровщина – 8139 учнів (90% від затвердженого обсягу);
- Львівщина – 7090 учнів (71%);
- Одещина – 5217 учнів (96%);
- Харківщина – 5194 учні (91%);
- Київ – 4741 учень (85%).
- Вступна кампанія до профтехів, на відміну від вступу до вишів, не має чітких меж і умовно триває з травня до жовтня. Тобто як тільки 9-класники починають отримувати документи про базову освіту, приймальні комісії на місцях розпочинають роботу. Але загалом вступити у профтех можна і зараз, після завершення вступної кампанії. Адже тут можна отримати не тільки професію за повним циклом навчання, а й часткову кваліфікацію або пройти перенавчання. Це дозволяє за короткий період опанувати певні навички і відразу застосувати їх на практиці, заробляючи кошти, – зазначила Ірина Шумік.