Цей пункт нового закону «Про повну загальну середню освіту» стосується національних меншин та корінних народів України
Новий закон «Про повну загальну середню освіту» передбачає три моделі вивчення української мови у школах, окрім звичайної. Відповідний пункт документа стосується представники національних меншин і корінних народів України.
Перша модель передбачена для корінних народів України, що не проживають у мовному середовищі своєї мови та не мають держави, яка цю мову захищала б та розвивала. Насамперед йдеться про кримських татар.
У цьому випадку навчання з 1 по 11(12) класи відбуватиметься мовою корінного народу разом із ґрунтовним вивченням української мови.
Друга модель – для шкіл з навчанням мовою національних меншин, мови яких належать до мов ЄС (румунська, угорська, польська та інші). Залежно від мовної групи та мовного середовища проживання, використання цієї моделі може бути різне, але основи такі:
Третя модель працюватиме для решти національних громад України. Вона стосується нацменшин, мови яких належить до однієї з українською мовної сім’ї, а також що проживають переважно в середовищі власної мови (наприклад, російської). У цьому випадку початкова школа також буде мовою меншини разом із вивченням української, а з 5 класу не менше 80% навчального часу викладатимуть державною мовою.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.