Нинішнє урочисте відкриття профільного «класу Ferrexpo» стало вже дев’ятим в історії профорієнтаційного освітнього проєкту компанії
Відкриття профільного 10-А класу з підготовки до вступу в заклади вищої освіти гірничої спеціалізації відбулося 2 вересня в STEM-лабораторії освітнього закладу. Привітати учнів із Днем знань прибули голова правління ПРАТ «Полтавський ГЗК» Віктор Лотоус, міський голова Дмитро Биков, його заступниця Надія Угнічева, провідна фахівчиня із корпоративних програм управління Полтавського ГЗК Олена Васильченко, директорка школи № 5 Алла Тузікова та її заступниця з навчально-виховної роботи Валентина Валкова.
Дмитро Биков у своєму привітальному виступі наголосив, що успіх розвинених країн базується на досягненнях інженерів.
Очільник громади запропонував учням розглянути питання щодо підготовки в профільному класі з подальшим вступом до закладу вищої освіти, де готують інженерів будь-якого напряму: робототехніка, енергетика, механіка, програмне забезпечення, технології, пов’язані зі штучним інтелектом. Дмитро Биков зазначив, що науковці й практики стверджують, що найуспішніші керівники ті, які мають глибокі технічні знання та знання, пов’язані з мистецтвом, освітою, культурою, та побажав старшокласникам успіхів.
Віктор Лотоус побажав учням, щоб навчальний рік запам’ятався їм «не тільки напруженою працею, а й яскравими подіями, дружбою, гарним спілкуванням, зустрічами». А також — щоб перебування в класі Ferrexpo «було найкращим періодом навчання в школі».
Алла Тузікова закликала нових учнів профільного класу «любити своє місто, використовувати всі наявні можливості, аби отримати високий рівень знань».
Нинішнє урочисте відкриття профільного «класу Ferrexpo» стало вже дев’ятим в історії профорієнтаційного освітнього проєкту компанії. Про це повідомила ведуча заходу, класна керівниця 10-А класу Олена Загарова. Учні першого «класу Ferrexpo», зазначила вона, розпочали навчання 1 вересня 2016 року. За словами Олени Загарової, метою профільного класу є підготовка високоосвіченої молоді з компетенціями, які будуть затребувані на підприємствах Ferrexpo та на ринку праці в цілому. За вісім років співпраці між компанією та колективом школи до навчання долучилося понад 200 учнів. Серед переваг навчання в профільному класі, вказала Олена Загарова, ознайомлювальні екскурсії на підприємства Ferrexpo, проведення фахових досліджень, комунікація з представниками різних професій та топменеджментом підприємств.
Усе це, наголосила класна керівниця, сприяє свідомому визначенню й підготовці до здобуття професії.
Вона додала, що випускники профільного класу, які вступають до закладів вищої освіти за спеціальностями гірничо-металургійного спрямування, можуть розраховувати на подальшу підтримку компанії.
Олена Загарова запропонувала учням та гостям долучитися до творчо-пізнавального проєкту Ferrexpo the Best. Усі присутні об’єдналися в чотири групи відповідно до елементу-символу, який тримали в руках: «Літера Я», «Серце», «Знак Ferrexpo», «Смайлик». У три перші групи об’єдналися учні, в останню — гості.
Група, яка мала елемент «Літера Я», працювала над вибором якостей, пов’язаних із колірною гамою та професійною діяльністю гірничо-видобувної промисловості. Як відомо, кольори впливають на психологічний стан працівників, їхню мотивацію та, зрештою, на розвиток підприємства. Тому вибір кольорів для компанії важливий. Група «Серце» отримала завдання зізнатися в прихильності компанії Ferrexpo через поетичні рядки. Тож їй випало складати акровірш Ferrexpo (змістовний поетичний твір, рядки якого починаються з літер, що складають слово). Представники групи «Знак Ferrexpo» розв’язували інтерактивний кросворд, пов’язаний з діяльністю компанії. Учасники групи «Смайлик» складали портрет успішного випускника «класу Ferrexpo», майбутнього працівника підприємства компанії.
Усі групи своєчасно справилися із завданням та презентували свої проєкти. На згадку про перші успішні роботи в новоствореному «класі Ferrexpo» учасникам роздали брелоки, виготовлені з трьох елементів-символів, з якими працювали школярі. Від компанії Ferrexpo й громади кожен десятикласник отримав у подарунок рюкзак, в якому були пляшка для води, записник і ручка.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.