Перший у місті шкільний парламент було створено в освітньому закладі наприкінці 90-х років. Орган учнівського самоврядування неодноразово ставав переможцем профільного всеукраїнського конкурсу. А його діячі — активні учасники міських заходів
Як розповіли «Хронікам тижня» в адміністрації освітнього закладу, перший у місті учнівський парламент було створено у школі № 1 ще в 1997 році. Тоді ж було обрано президента закладу.
Заступниця директора з навчально-виховної роботи Наталія Манько підкреслила, що шкільний парламент «покликаний надати слушну допомогу школярам, розвивати такі якості, як самостійність, ініціативність, комунікабельність, уміння приймати рішення й реалізувати поставлені цілі».
За словами заступниці директора, учні працюють за принципом «самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо». Шкільний парламент складається з учнів 5-11 класів, які об’єднані в сім «міністерств»: «Знання», «Засоби масової інформації», «Здоров’я та спорт», «Допомога» (благодійність і волонтерство), «Дисципліна й порядок», «Дозвілля та творчість», «Національно-культурне відродження».
Очолюють шкільний парламент президентка школи Анастасія Забродна, прем’єр-міністерка Софія Дубина та віцепрем'єр-міністерка Анастасія Діденко. Спікер парламенту — Анастасія Войтенко, омбудсменка (уповноважена з питань дотримання прав) — Крістіна Смагленко. Наталія Манько зауважила, що всі дівчата — десятикласниці. Усі троє вже мають досвід роботи в учнівському самоврядуванні.
Минулого року, зауважила Наталія Манько, з ініціативи шкільного парламенту учні школи взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Смілива гривня», яку проводив Національний банк України. Зібрані школярами кошти були перераховані Нацбанку на потреби Збройних сил України. Цьогоріч учні знову за ініціативою шкільного парламенту долучилися до благодійної акції #SuperCoins зі збору монет, яку проводять із 9 вересня по 29 листопада Нацбанк України спільно із Superhumans Center (сучасна клініка, що спеціалізується на протезуванні, реконструктивній хірургії, реабілітації та психологічній підтримці постраждалих від війни). Мета акції — збір коштів для допомоги українським військовим, які постраждали внаслідок бойових дій. Акція передбачає збір монет номіналами 10, 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень. Отримані благодійні кошти перерахують на рахунок Superhumans Center на потреби українських військових, які постраждали внаслідок бойових дій.
Нещодавно з ініціативи шкільного парламенту учні школи стали учасниками Всеукраїнської акції «Happy Гав для Сірка», яка проходить з 4 по 25 жовтня в усіх регіонах України. Зокрема, члени парламенту організували бесіди в класах та збір корму для міського Центру перетримки безпритульних тварин. А ще організували екскурсію до ветеринарної клініки й Центру перетримки безпритульних тварин, інші тематичні заходи.
Анастасія Забродна, яка цьогоріч стала президенткою школи, розповіла, що від початку поточного навчального року бере активну участь у заходах, що відбуваються в школі. Також вона була учасницею зборів Молодіжного парламенту нашого міста.
За словами президентки закладу, в школі є «скринька бажань», куди діти вносять свої пропозиції, а вони намагаються втілити їх у життя.
Омбудсменка шкільного парламенту Крістіна Смагленко зазначила, що минулого навчального року учнівське самоврядування дало поштовх до створення й реалізації проєкту з фінансової грамотності та підприємництва. А ще, за її словами, на них вплинув урок математики, під час якого вони зробили розрахунки бюджету сім’ї.
Завдяки участі у програмі команда отримала мінігрант для реалізації проєкту «Школа фінансової грамотності». Ініціатива надає можливість молоді пройти тренінг, отримати менторську підтримку і ресурси, щоб перетворити свої ідеї на проєкти.
Після навчання, зауважила вона, учасники тренінгу «почали плідну роботу щодо реалізації проєкту».
Також, за словами дівчини, вони запрошували для проведення тренінгів цікавих та досвідчених тренерів, які прищеплювали молоді практичні навички з фінансової грамотності. Зокрема, директорку департаменту економічного розвитку та ресурсів виконкому Горішньоплавнівської міської ради Ольгу Овчиннікову, підприємницю Вікторію Потоцьку, вчительку географії ЗОШ № 1 Оксану Щербан.
Як розповіла прем’єр-міністерка шкільного парламенту Софія Дубина, під час перебування на навчанні в «буткемпі» вона дізналася про «десять головних правил успішного спілкування».
Серед тренінгів, учасниками яких була молодь громади, зазначила вона, був і спрямований на поглиблення фінансової грамотності.
Софія Дубина також розповіла, що громадська організація Democracy Reporting International Ukraine оголосила конкурс міні грантів «Демократія в дії».
Як наголосила Наталія Тягай, у закладі прагнуть «виховати учнів патріотами рідної школи та міста, сформувати в них
прагнення бути корисними для суспільства».
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.