„Могилянка”. У Національний університет „Києво-Могилянська академія” найбільше заяв надійшло на правознавство – понад 560 та фінанси – понад 420. Конкурс – у середньому 16 чоловік на місце.
Економічна теорія – майже 400 заяв і 13 чоловік на місце.
Найменший конкурс був у біологів, фізиків та хіміків.
Національний медичний університет ім.О.Богомольця. Найбільший конкурс на стоматологічному та фармацевтичному факультетах – майже 7 та 15 претендентів на одне бюджетне місце.
Національний гірничий університет у Дніпропетровську. На 1200 місць держзамовлення було понад 9 тисяч заяв. Конкурс – 7,5 абітурієнтів на місце.
Харківський національний автомобільно-дорожний університет. На 712 місць 4,5 тисячі заяв. Тобто 6,5 заяв на місце.
Київський національний економічний університет – 5,8 заяви на місце.
Харківський національний університет ім.Каразіна. Найбільше заяв було на юридичний факультет (на одне місце шість осіб). На другому місці факультет комп’ютерних наук та систем, третій – факультет психології, четвертий – фундаментальної медицини.
Національний аграрний університет. На третій позиції в рейтингу найпопулярніших – факультет аграрного менеджменту (максимум абітурієнтів – майже 300 осіб подали заяви за напрямом агрономія). Серед майбутніх аграріїв найпопулярнішими виявилися юриспруденція та економіка. Середній конкурс у закладі – дві особи на одне місце.
Львівський національний університет. Найбільші конкурси на факультет англійської мови – 6,5 чоловік на місце та економічний – на 50 місць претендувало 500 абітурієнтів, тобто 10 чоловік на місце. З них найбільше було тих, хто бажав вивчати бухгалтерський облік і аудит. На юридичному факультеті конкурс був шість осіб на одне місце.
На фізичному, хімічному та факультеті електроніки бажаючих вчитись не багато – одна особа на місце.
Що стосується деяких столичних навчальних закладів, то найбільше заяв на держзамовлення подано у Київський національний лінгвістичний університет, Київський національний університет будівництва та архітектури, Національний університет „Київська політехніка”, Національний транспортний університет. Серед львівських вузів лідерами є також Академія мистецтв і Інститут економіки та туризму.
Ярослав БОЛЮБАШ, керівник департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України:
– Популярними залишається такі спеціальності, як економіка, міжнародні відносини. Цього року зріс конкурс на інженерно-технічні, природничо-математичні спеціальності, особливо на спеціальності, пов’язані з будівництвом, транспортними технологіями, архітектурою.
(за матеріалами Міністерства освіти України та expres.ua)
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.