1. Кременчуцький державний політехнічний університет (КДПУ)
Єдиний державний вуз у Кременчуці. Абітурієнти складають два вступні випробування – з української мови та за фахом. План прийому за держзамовленням ще не доведений міністертвом. Найбільшим попитом у абітурієнтів користуються спеціальності: “Фінанси”, “Облік і аудит”, “Економіка підприємства” (конкурс, за минулорічними даними – 3 особи на місце). Найменший попит на спеціальність “Підйомно-транспортні, дорожні, меліоративні машини та обладнання”. Вартість навчання - від 2400 до 3900 грн. на рік за денною формою навчання, за заочною- від 1450 до 2350. Вступити на безплатне навчання на інженерні спеціальності – цілком реально, а медалістам та призерам олімпіад – і поготів: їх приймають без вступних випробувань за результатами співбесіди.
2. Інститут економіки та нових технологій (ІЕНТ)
Максимум ліцензованого набору – 450 осіб. Попитом користуються комп’ютерні спеціальності. Абітурієнти складають два випробування. Окрім цього при прийомі за умови конкурсу роль відіграє оцінка в атестаті з профільного предмету. Вартість навчання за десять місяців – 3,5 тис. грн. за денною формою навчання, 2,2 тис. грн. – за заочною.
3. Кременчуцький інститут Дніпропетровського університету економіки та права (КІ ДУЕП)
Головний вуз (ДУЕП) – п’ятий у рейтингу недержавних вузів “Софія Київська”. Попитом користуються спеціальності “Банківська справа”, “Економіка підприємства”, “Облік та аудит”. За даними минулого року, конкурс на ці спеціальності (підкреслюємо – на комерційну форму навчання!) перевищував конкурс у державному вузі – до 5 осіб на місце. Менш популярна спеціальність – переклад.
4. Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”. Кременчуцька філія.
Вуз – четвертий у рейтингу недержавних навчальних закладів “Софія Київська”. Абітурієнти проходять два-три випробування. Приймаються на безплатне навчання діти пільгових категорій (за поданнями органів міської влади). Окрім денної вечірньої та зоочної форми впроваджує дистанційне навчання. “Родзинка” вузу – гуманітарні спеціальності, зокрема – психологія. Поза конкурсом зараховуються медалісти, призери олімпіад та міжнародних конкурсів, випускники, які мають друковані наукові роботи, випускники підготовчих курсів будь-якого вищого навчального закладу. Вартість навчання – від 900 до 3900 грн. на рік.
5. Кременчуцький центр дистанційно-заочного навчання Східноєвропейського університету економіки та менеджменту (м. Черкаси). Готує менеджерів, економістів та документознавців. Лише заочна форма навчання.
6. Глухівський педагогічний інститут, діє на базі Кременчуцького педагогічного училища. У цьому закладі його випускники мають можливість продовжувати освіту за скороченим терміном навчання.
7. Відділення Полтавської філії Київського державного інституту статистики, обліку та аудиту.
8. Структурний підрозділ Українського фінансово-економічного інституту (м. Київ). Набирає студентів у Кременчуці на заочне навчання. Готує економістів, фінансистів. Вартість навчання – 2 тис. грн. на рік.
9. Консультаційний пункт Харківського національного університету ім. Каразіна. Не є самостійною структурною одиницею, повністю підпорядкований головному вузу, щорічно отримує дозвіл на діяльність.
P.S. Не виключено, що підкоряти кременчуцьких абітурієнтів з’явиться ще якийсь немісцевий вуз. Тож варто поцікавитися наступними документами:
ліцензією на здійснення освітньої діяльності за відповідними напрямами підготовки і спеціальностями, сертифікатами з акредитованих напрямів підготовки (спеціальностей).
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.