Нещодавно у Полтавській обласній клінічній лікарні імені М.В. Скліфосовського лікарі ортопедо-травматологічного відділення провели унікальну, дуже складну відновно-реконструктивну операцію пацієнтові-військовослужбовцеві із застосуванням 3D-моделювання та 3D-друку. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці лікарні.
Під час проведення операції лікарі вперше одночасно застосували технології індивідуального 3D-моделювання, 3D-друку та алоостеопластики — під індивідуальні параметри пацієнта виготовили пластину для остеосинтезу, а пошкоджені фрагменти, які не підлягали відновленню, замінили штучним матеріалом.
За даними медиків, пацієнтові 50+ років, він отримав вогнепальне поранення передпліччя, багатоуламковий перелом обох кісток передпліччя та дефект променевої кістки до 10 см.
За словами завідувача відділення Олександра Бубира, підготовка до операції тривала близько 8 місяців.
— Лікували поетапно і було необхідно дочекатись повного загоєння ран. У нашій лікарні провели КТ-обстеження і передали дані, на основі яких наші партнери підібрали індивідуальний анатомо-функціональний алоостеотрансплантат променевої кістки, а також змоделювали і виготовили індивідуальну друковану 3D-модель ушкодженого сегмента та індивідуальну 3D радіальну пластину для виконання таргетованого остеосинтезу, — говорить лікар.
Операція тримала близько двох годин.
За словами медиків, наступним етапом відновлення пацієнта стане індивідуальний курс реабілітації.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.