Понад половину «обмежено придатних» військовозобов’язаних після повторного огляду ВЛК визнаються непридатними
Міністерство оборони України своїм наказом № 686 від 14.10.2024 року затвердило зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах. Одна з ключових змін — скасування правила про виключення з військового обліку військовозобов’язаних, визнаних непридатними до військової служби. Так само не будуть виключатися з обліку і військовослужбовці, визнані непридатними. Про це у своєму аналітичному матеріалі «Визнані непридатними до служби не будуть виключатися з військового обліку – зміни до положення про ВЛК від Міноборони» написала «Судово-юридична газета».
Видання наводить приклад, що у п. 22.1 Положення йдеться про те, що постанови ВЛК щодо військовослужбовців, які визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку або непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців, прибрали норму про їх виключення з військового обліку. А у п. 22.5, який встановлював, що свідоцтво про хворобу під час дії особливого періоду складається на військовозобов’язаних, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, теж прибрали слова про «виключення з обліку».
У виданні зазначають, що наразі незрозуміло, як такі зміни, внесені наказом № 686 до Положення про ВЛК, узгоджуються із Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» та які дані тепер мають вноситися до військово-облікових документів. Адже відповідно до пп. 3 п. 6 статті 37 цього закону виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) ТЦК підлягають громадяни України, які:
У «Судово-юридичній газеті» також нагадують, що після змін, внесених законом про посилення мобілізації у травні 2024 року, цей закон передбачає, що у громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4, тобто, зокрема і непридатного, військово-обліковий документ не вилучається. А до військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.
Міноборони презентувало реформу ВЛК — без направлення ТЦК та у цивільному медичному закладі
Нагадаємо, учора ми писали, що в Міноборони презентували реформу ВЛК — військово-лікарську комісію можна буде пройти без направлення ТЦК та у цивільному медичному закладі.
Майже половину «обмежено придатних» після повторного огляду ВЛК визнають придатними
Нещодавно ми писали, що приблизно 45% чоловіків, які раніше мали статус «обмежено придатних до військової служби», після повторного огляду були визнані придатними до військової служби. Решту 55% визнають «непридатними».
Які зміни внесли у проходження ВЛК та де можна оскаржити її рішення — Полтавський ОТЦК
З 4-го травня набрав чинності закон № 3621-ІХ, яким скасовується статус «обмежено придатний». Відтепер є лише дві категорії придатності до військової служби — «придатний» та «непридатний». Згідно з його вимогами, усі військовозобов’язані, які мають статус «обмежено придатний», мають протягом 9 місяців (до 4 лютого) пройти повторне медичне освідчення ВЛК та отримати один з актуальних статусів — непридатний чи придатний.
Ми також писали, що терміни дії довідки з висновком ВЛК про придатність до військової служби у воєнний час становить 1 рік.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.