З 4 травня набрав чинності закон № 3621-ІХ, яким фактично скасовано статус «обмежено придатний». Відповідні зміни були внесені й до Положення про військово-лікарську експертизу в ЗСУ (наказ Міноборони № 402). Відтепер є лише дві категорії придатності до військової служби — «придатний» та «непридатний».
Які зміни внесли у проходження ВЛК та де можна оскаржити її рішення — Полтавський ОТЦК
А військовозобов’язаним, які мають певні вади здоров’я, ВЛК може виносити постанову з формулюванням «придатний до військової служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони». Проте вона не є повним відповідником статусу «обмежено придатний», оскільки певні зміни були внесені й до самого розкладу хвороб. Про це повідомляє Полтавський обласний Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
У повідомленні зазначається, що відповідно до прикінцевих та перехідних положень цього закону визначено, що громадяни України, які раніше були визнані «обмежено придатними» до військової служби, протягом 9 місяців, тобто до 5 лютого 2025 року, підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
Майже половину «обмежено придатних» після повторного огляду ВЛК визнають придатними
Які зміни внесли у проходження ВЛК та де можна оскаржити її рішення — Полтавський ОТЦК
Нагадаємо, нещодавно «Кременчуцький Телеграф» писав, що приблизно 45% чоловіків, які раніше мали статус «обмежено придатних до військової служби», після повторного огляду були визнані придатними до військової служби. Решту 55% визнають «непридатними».
Ми також писали, що терміни дії довідки з висновком ВЛК про придатність до військової служби у воєнний час становить 1 рік.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.