Люди-барометри

29.04.2005, 13:04 Переглядів: 5 698

Люди-барометриДзвонить будильник. Відкриваються очі, а голову від подушки відірвати просто неможливо. Здається, що і ліг учора не пізно, і спав, як убитий, цілу ніч, а немає сил прокинутися..

Люди-барометри

Кажуть, що у голові  людей, самопочуття яких залежить від зміни погоди, оселився барометр. Вони – метеопати, або метеочутливі. Тим, хто страждає на ревматизм, про близький дощ сигналізують хворі кістки. Люди з нестабільною нервовою системою стають нервовими, збудженими при вітряній погоді. Тоді ж погіршується стан хворих на астму і бронхіт. Та найгірше тим, у кого проблеми з кров’яним тиском. При зміні температурного режиму (сьогодні прохолодна погода, хмуре небо, а завтра тепло і ясно) вони потерпають від запаморочення, нудоти, безсоння тощо... Статистика свідчить, переважна більшість людей на землі – 75% - “відчувають” погоду. А ті, про кого згадали вище, не просто відчувають погоду, а залежать від неї. Погода впливає на працездатність, можливість зосередитися. Невже всі ці люди мають проблеми зі здоров’ям? Як розповіла “Телеграфу” Наталя Карлова, лікар-невропатолог третьої міськлікарні, зараз на капризи погоди реагують навіть практично здорові люди, незалежно від віку. Причиною метеочутливості може стати і стомленість, яка накопичилася за довгий час роботи без відпустки або до кінця складного робочого дня, недосипання, недостатнє харчування.
“Взагалі – метеочутливість – це властивість організму людини давати відповідну реакцію на різноманітні впливи навколишнього середовища, - пояснює Наталя Олексіївна. – Є так звана біологічна метеочутливість, зумовлена генетичними факторами, і фізіологічна – це реакція здорового організму. Це нормально, коли при похолоданні організм вимагає від вас зодягнути теплішу кофтину. А метеозалежність – це вияв особливої реакції вегетативної нервової системи, яка координує і об’єднує всі функції організму. Часто негативна реакція на погоду є ознакою вегето-судинної дистонії чи гіпотонії (пониженого тиску). Метеочутливість пов’язана і з гіпертонією, адже перепади тиску в організмі людини спричиняють втрату еластичності стінок судин, позбавляють їх тонусу. Ось чому гіпертоніки дуже гостро реагують на скачки атмосферного тиску.  Потерпають і ті, хто страждає на ішемічну хворобу серця. Річ у тім, що від атмосферного тиску залежить парціальний тиск кисню, розчиненого у крові. З пониженням атмосферного тиску гірше постачається кисень до серця і воно “задихається”.

З метеочутливістю можна мати і гарний настрій

З метеочутливістю, вважають медики, можна жити. Головне – вчасно виявити і тримати під контролем спровоковану чи виявлену нею хворобу.
Тим, хто потерпає від перепадів тиску, бажано придбати прилад для його вимірювання, щоб не нашкодити організму “неправильними” медичними препаратами. Різке підвищення тиску (до 140на 90мм рт.ст.) – це вже ознаки гіпертонічної хвороби, яку варто лікувати. Проте, навіть правильно підібрані ліки – не панацея – треба слідкувати за вагою тіла. Вживати більше рослинних жирів, риби, овочів, зелені, фруктів, поменше – жирів тваринного походження, солі.

Компания занимается изготовлением пластиковых карт и визиток, в том числе сертификатов и дисконтных карт. 
У раціоні осіб з нестабільним тиском має бути гарбуз, морква та чорноплідна горобина. Але з горобиною варто бути обережним, бо ця ягода викликає різке зниження тиску. Поєднання горобини з коньяком – настоянка “Горобина на коньяку” у невеличких, до 50 грамів, дозах корисне і для гіпертоніків, і для гіпотоніків, вона тонізує судини.
Людям з низьким тиском, щоб прокинутися у “недобрий” день, краще замість другої чашки кави з’їсти ще один бутерброд, додати пального у свій організм. Напоями з вмістом кофеїну краще не зловживати, це може призвести до зворотного ефекту. Краще приймати полівітаміни, настоянки зі стимулюючих трав – лимонника, елеутерокока.
Є поради, корисні для кожного. Метеопатам усіх типів допомагає контрастний душ, фізичні вправи, біг та гімнастика для дихання. Такий початок дня здається нереально складним, але варто зробити над собою зусилля, щоб мати гарне самопочуття.

Організму зручно

Оптимальні для людини погодні умови: 16-18 градусів тепла, 50 відсотків вологості, тиск – 750 мм рт.ст.

Який сьогодні день?

Вчені розрізняють п’ять типів погодних умов, які по-різному впливають на людей.
Індиферентний – ви не помічаєте впливу погоди на ваш організм.
Тонізуючий – зміна погоди добре на вас впливає. Зазвичай за таких умов тонізується самопочуття хворих на хронічну кисневу недостатність, артеріальну гіпотонію, ішемічну хворобу серця, на бронхіт.
Спастичний – появляється при різкому похолоданні, коли атмосферний тиск зростає і вміст кисню у повітрі збільшується. У людей з підвищеним артеріальним тиском у такий момент головний і сердечний біль, викликаний спазмом гладкої мускулатури судин.
Гіпотензивний – проявляється при зниженні кількості кисню у повітрі, тоді знижується тонус судин.  У гіпертоніків за таких умов – добре самопочуття, у них падає тиск.
Гіпоксичний – погода змінюється у сторону потепління і зниження вмісту кисню у повітрі. У ці дні страждають хворі на кисневу недостатність та на ревматизм.

Кардинальні заходи

Якось весною до кінця виснажена стомленістю і сонливістю, до лікаря прийшла молода дівчина, щоб спитати поради, як жити за таких погодних умов. Терапевт вислухав скарги, проміряв тиск: 90х60.
- І як ви ще ходите, - здивувався він, оцінивши анемічно-бліду зовнішність пацієнтки, а потім запитав:
- Дівчино, ви заміжня? Призначаю вам каву з коньяком у ліжко щоранку  і секс двічі на день.
Дівчина перевірила. Їй допомогло.



<!-- http://www.telegraf.in.ua/health/2005/04/29/326.html -->

 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх