Діпроспан: панацея від алергії чи шкода для організму?

27.05.2005, 10:05 Переглядів: 5 046
Останнім часом алергіки ганяються за цим препаратом у аптеках. Приваблює швидкий ефект та простота застосування. Що каже з цього приводу лікар?.

Сергій (40 років) потерпає від алергії декілька років поспіль. Цвітіння амброзії перетворюється для нього на суцільний кошмар. Не встигає міняти носові хустки, ніс закладений, краплі не допомагають. Дихати ніяк, тому вночі неможливо заснути.  До всього бідолаха ще й раз-пораз чхає, заважаючи спати й іншим домочадцям. “Перевірив” на собі безліч ліків від алергії. Зупинився на гормональному ін’єкційному препараті діпроспан. “Колотися” доводиться два-три рази за сезон цвітіння амброзії. Сергій нервує, коли в аптеці немає цього препарату.
“Препарат хороший. Але я б не радила людині у вашому віці ним користуватися, каже алерголог Олена Алещенко. – Після зловживання діпроспаном та його аналогами формується гормональна залежність. Якщо людина отримує гормони ззовні, її організм (“надпочечники”) перестає виробляти власні гормони. Тому діпроспан показаний лише тим людям, яким, дійсно, ніщо інше не допомагає. Цей препарат, як і більшість інших, заглушає симптоми, але не діє на причину захворювання.”.
Натомість Олена Алещенко називає низку інших сучасних препаратів, у тому числі й гормональних, які діють лише на конкретну проблему (чи то алергічний нежить, чи інші прояви), не зачіпаючи весь організм.

Як і кому може зашкодити лікування

Алергіки часто лікують закладений ніс краплями. Важливо знати, що нафтізин та його аналоги (галазолін, фармазолін) звужують судини і призначені для того, щоб попередити запалення вух, в яке може перейти нежить. Користуватися цими препаратами можна, максимум, п’ять днів. Якщо ними зловживати, може виникнути алергія на сам препарат.
Препарати діазолін, дімедрол, супрастін, тавегіл піпольфен “заторможують” нервову систему, від них хочеться спати. Вони не рекомендовані вам, якщо ви сідаєте за кермо авто або ваша робота потребує точної координації дій. Є більш сучасні препарати, від яких не хилить до сну.
Олена Алещенко не рекомендує діазолін і дітям та особам похилого віку. У великих дозах цей препарат може викликати галюциногенні реакції.

 



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 50 від 12 грудня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх