Правила дорожнього руху України із 15 квітня стали подібними до європейських: вони мають захистити водіїв від абсурду з розміткою на дорозі, змусять їх їздити поза межами населених пунктів із увімкненими ходовими вогнями або ближнім світлом (із 1 жовтня по 1 травня) та вводять нові знаки. Багато кременчужан зрадіє тому, що нарешті автівки заборонили лишати на газонах.
Крім обов’язкових для виконання вимог, у Правилах є ще так звані «рекомендації». В якості рекомендації залишились вимоги щодо обов’язкової зміни автомобільної гуми взимку, наявності світловідбиваючих жилетів у автівках та світловідбиваючих елементів на одязі пішоходів. Занадто велике обурення ці нововведення викликали у водіїв при обговоренні.
Найбільше невдоволення спричинив пункт про обов’язкове увімкнення фар за містом.
– Я ж задовбаюся лампочки у фарах міняти, – каже кременчуцький автолюбитель Дмитро. – Це ж постійне та зайве навантаження на електросистему. А одна нормальна лампочка коштує близько 200 гривень. Навіть не можу сказати, у скільки мені обійдуться ці нові Правила.
У водіїв-професіоналів більш поміркована позиція.
– В Росії вже три роки цілодобово їздять із увімкненими фарами – і нічого, звикли, – розповідає кременчужанин Микола. – Це нормально. А загалом, Правила просто трішки привели до ладу. Багато що використовували і раніше, це просто не було прописано – могли «придовбатися», коли проїжджаєш через суцільну лінію, а знак дозволяє. Тепер чітко – знаки мають перевагу над розміткою. Найбільше непокоїть пункт про газон. Боюся, що почнуть штрафувати, коли на якомусь пустирі зупинишся.
Заступник начальника міського відділу ДАІ Олександр Хрестовий впевнений: зміни до Правил дорожнього руху наблизили їх до європейських.
– Я сам вже давно вмикаю світло за містом, рекомендую це робити всім, – каже пан Хрестовий. – Так автомобіль можна помітити на дорозі і вночі, і вдень, і в тумані, і у мряці.
Також міліціонер вважає добрим знаком те, що в Правилах прописали рекомендацію стосовно зміни літньої та зимової гуми. Це не обов’язково, але...
– Водії, які вважають, що можуть спокійно їздити в ожеледицю на «лисій» гумі, не повинні забувати про норми законодавства щодо обов’язкового страхування цивільної відповідальності, – каже Олександр Хрестовий. – Якщо вони потраплять у ДТП, страхова компанія може не визнати страховий випадок. Компенсацію не виплатять.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.