На площі Незалежності для кременчужан сьогодні грав символ Майдану та Революції Гідності - Piano Extremist
10 квітня у Кременчуці відбувся екстремальний вуличний концерт відомого музиканта і композитора, котрий ховається за балаклавою та псевдонімом Piano Extremist.
Piano Extremist - музичний проект людини, яка брала активну участь в Українській Революції Гідності. Це хлопець на ім'я Богдан, який, під час Революції Гідності грав твори Яна Тірсена перед будівлею КМДА. Він прославився, коли вперше зіграв на Хрещатику твір Ludovico Einaudi – Nuvole bianche у балаклаві та бронежилеті, ставши музичним символом Майдану.
Сам музикант, який ніколи не знімає свою балаклаву під час гри, після Революції Гідності брав участь в АТО у складі батальйону «Дніпро-1», восени 2014 року піаніст почав давати концерти в зоні АТО для мирних жителів і військових. Минулого разу він приїздив до Кременчука позаминулої весни 31 березня 2014 року.
Чимало містян зібралося на площі Незалежності у назначений час, аби насолодитися сучасною неокласичною музикою, але дорогою бусик Богдана зламався, тому прибув Extremist на евакуаторі і з півгодинною затримкою.
Чоловік уже традиційно виконував свої у балаклаві. Протягом двох років він дав понад 150 концертів. Зараз вирушив у експрес-тур українськими містами, який назвав «Палітра». Його девіз: У кожного своя зброя – дій!
Вуличний концерт був благодійним. Музикант збирав кошти на дорогу в зону АТО, щоб підтримати бойовий дух побратимів та на ремонт бусика, що підвів його дорогою до Кременчука.
Композиції вражали до глибини душі. Цього разу Богдан виконав 5 композицій.
Звучали твори з першого альбому «Захист вільних сердець»: «У кожного своя війна», «Іловайськ присвячення Тарасу Бурту», «Прогулянка з тим, кого вже немає», а також нові – «Душа героя» та «Зима». Лунала також композиція, з якої все розпочиналося, ту, що вперше зіграв на Майдані, під час Революції Гідності.
Про історію написання кожної він розповідав окремо.
«Іловайськ», наприклад, присвячений Богдановому другу, якого звали Тарас. Він загинув у серпні 2014 року під Іловайськом.
«Душа героя» - твір, що увійде до другого альбому. Про нього автор нічого не розповів, запропонувавши глядачам, слухаючи його, уявити щось своє.
Останньою композицією, яка звучала на площі була «Зима».
Після невеликого, але дуже емоційного виступу, Богдан, разом з батьками Ігоря Сердюка, якого музикант знав особисто, та іншими кременчужанами пішли вшанувати хвилиною мовчання загиблих до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.