25 липня перший директор 16-ї школи Іван Олексійович Тур святкує ювілей - 80 років.
Як повідомляє офіційний сайт школи, за генеральним планом забудови міста початку 60-х рр., мікрорайон першого Занасипу отримував велику перспективу житлової забудови. Зі спогадів Івана Тура (першого директора школи №29, сьогодні - школи №16), тут мали постати 5-ти та 9-поверхівки, три 16-поверхових будинки, громадський центр з кіноконцертним залом та басейном, три дитячих комбінати та дві школи зі спільним стадіоном.
На жаль, життя внесло свої корективи й цей план не було здійснено. Будівництво житла у мікрорайоні розпочали з появою перших 5-и поверхових будинків № 11, 13, 15, 19 та 21.
Тоді виникла нагальна потреба будівництва середньої школи на 1280-1320 учнівських місць. Будівництво розпочали у 1972 році в районі вулиці Маршала Говорова та провулку Військовому. Фінансування будівництва здійснював Крюківський вагонобудівний завод. Школу розпочав будувати домобудівний комбінат №3, а закінчувало будівельно-монтажне управління "Житлобуд”. На початку квітня 1974 р. будівництво школи завершили.
За будівництво стадіону на території школи довелося "повоювати". Адже планували знести 5 приватних будинків, а їх мешканцям надати комунальні квартири.
У перші роки становлення нової школи доводилося долати доволі складні проблеми матеріального, фінансово-господарчого та психологічного характеру.
Нагадаємо, Іван Тур - перший директор школи №16 (колишня школа №29). Він очолив школу у 1974 році та працював директором до 1980 року. З 1980-1991 рр – директором школи була сьогодні покійна Діна Манженко. З 1991 року школу очолює Олексій Довбня.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.У цьому сюжеті «Кременчуцький ТелеграфЪ» зібрав інтерв'ю, розповіді, документальні факти та легенди про історію Кременчука.
Кременчуг и Крюков: 200 лет вместе!
Як у Кременчуці шили білизну для військових під час Першої світової війни
Знайшли невідому картину Куруківської битви
Просто космос: секретные разработки и история кременчугских заводов