«Місто із запахом кави та шоколаду», «Місто серед дощів», «Серце Галицької землі», «Маленький Париж», «Український Лондон», «Культурна столиця Європи», «Місто Лева» - це все імена та епітети справжнього галицького міста та туристичної перлини України – Львова. «ТелеграфЪ» провів у Львові вихідні та підготував для кременчужан список причин їхати або не їхати до Львова. Зважуйте!
Столиця Західної України Львів - найцікавіше місто на пострадянському просторі, стверджує путівник Lonely Planet. Щороку Львів відвідує понад мільйон туристів. «ТелеграфЪ» не став винятком і провів незабутній вікенд у Львові, а для своїх читачів ми підготували по 6 причин відвідати місто Лева, або не робити цього.
Це місто має славне європейське минуле, і може стояти поруч з такими "зірками" Європи, як Прага чи Краків. Колись Львів входив до складу Австро-Угорської імперії - місто буквально просякло історією та ароматом кави.
Чому варто провести вікенд у Львові?
1. Бомбезна архітектура
У Львові 2500 архітектурних пам'яток України. Площа Ринок і центр міста знаходяться у списку світової спадщини ЮНЕСКО. Прогулятися романтичними вуличками старого міста – те що треба для твоєї половинки і друзів.
2. Панорама міста з "Високого замку" або з Ратуші. Тут можна зробити чарівні селфі : )
Оглядовий майданчик знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря. Це штучний курган, насипаний в 1869 – 1900 роках польською громадою міста на честь 300-річчя Люблінської унії. Крім цього, Замкова гора або гора «Високий Замок» являє собою комплекс пам'яток: парк «Високий Замок», заснований в 1835 році; городище давньоруського міста Львова (пам'ятка археології національного значення); грот і скульптури левів (пам'ятки архітектури національного значення), і залишки Високого замку, який був побудований в XIII ст. під керівництвом галицько-волинського князя Лева на Замковій горі.
3. Пиво
«Хто львівське пиво п'є, сто років проживе» - кажуть львів’яни про напій. Про пиво у Львові складено безліч легенд та байок, які живуть серед поціновувачів цього напою століттями. Пиво у Львові варять ще з 1533 року. І до сьогодні львів’яни не припиняють пишатися і щоденно насолоджуватися цим чудовим напоєм у численних кнайпах, де часто варять і своє, оригінальне пиво.
Також, саме у Львові створено перший в Україні Музей пива, де знаходиться виставка давніх пивних пляшок, старовинні пивні кухлі, що походять з різних країн Європи, бочки для перевезення пива, книги з рецептами ХІХ століття, детально висвітлюються легендарні традиції виготовлення бурштинового напою на Львівській пивоварні. Також у музеї скуштувати різноманітні сорти цього напою, зварені у Львівській пивоварні.
4. Віденські кавові традиції, кращий шоколад та пляцок
Львів - кавова столиця всієї Східної Європи. Кількість кав'ярень тут величезна, і всі заклади - прекрасні. Львів неохоче пробув у складі СРСР тільки 50 років. А взагалі це місто Габсбургів, тому віденські традиції кав'ярень тут шанують досі. Для любителів кави кращий час для відвідин Львова - вересень, коли тут проходить тематичний фестиваль.
Ніде в Європі, за винятком хіба що Вени, ви не знайдете такої великої кількості яскравих і чудових кав'ярень, як тут. Історія кави по-львівськи розпочалася ще за австрійської доби кінця 18 століття, коли у місті почали де-не-де з’являтись цукерні та кав’ярні. Там заможні мешканці міста могли скуштувати і насолодитися цим чорним напоєм та приєднатись до ритуалу з історією понад 500 років.
Історія шоколаду у Львові розпочалася ще в часи Середньовіччя, і тепер, разом з пивом і кавою, він є одним з головних гастрономічних скарбів, що приваблює гостей міста давніми традиціями смаку. Ще в XIX столітті шоколад зі Львова експортувався до всієї Європи.
Пляцки - найбільш знатні та найбільш популярні львів'янами смаколики. Кожна львівська господиня вміє приготувати неймовірний сирник, а штруделі кожна ґаздиня вдосконалює на свій смак, додаючи неймовірні соуси за власними рецептурами й передаючи їх з покоління в покоління. Зараз усілякі пляцки є невід'ємною частиною галицької гастрономічної культури, тому їх варто спробувати.
5. Затишні концептуальні кафешки міста
Уже не перший рік концептуальні ресторани Львова стали яскравою туристичною візитівкою міста. Тільки тут можна, наприклад, посидіти в автомобілі на даху будинку або відчути себе галицьким партизаном чи бути відшматованим офіціанткою. Тут ресторани - це не частина липкого пострадянського пейзажу. Львів - місто, де можна повечеряти зі стилем. Місцеві ресторани годують не тільки шлунок, але й розум.
Концептуальні заклади Львова асоціюються переважно з мережею ресторанів Локаль «!ФЕСТ» («Мазох-кафе», «Дім Легенд», «Під Золотою Розою» та інші). Але в місті є багато цікавих тематичних ресторанів і поза локалівською «імперією». Якщо «Криївкою» вас вже не здивувати, то слід відвідати: фото кафе «Фіксаж», Cat Cafe, фан-бар «Банка», «Сало» або «Ресторацію Бачевських». Львів має кафе на будь який смак.
6. Ефектні собори
Тут є і готичні арки Латинського собору, і містика Вірменського кафедрального собору, і купол в стилі рококо Домініканського собору, і каплиця боїмів. Немає жодного іншого міста в Україні, в якому було б так багато церков.
Чим Львів може засмутити туриста?
1. Неперевершена львівська архітектура закінчується межами старого міста
Спальні райони Львова нічим не відрізняються від більшості пострадянських міст – такі ж похмурі панельні багатоповерхівки. Щоправда, люди привітніші:)
2. Вартість житла зростає у вихідні
Попри те, що у Львові досить легко знайти житло, яке б відповідало вашим смакам і вимогам, слід бути готовим до того, що віддати за нього доведеться різну сумі, в залежності від дня тижня. Приміром однокімнатна квартира з ремонтом, не далеко від центра міста у будні обійдеться Вам у 350 гривень, але на вікенд її ціна зросте до 500 грн/доба. Крім того, зазвичай помешкання не здають на людну добу, мінімум – на дві.
3. Дуже мало смітників
Нещодавно кременчужани просили мера встановити у місті смітники через кожні 50 метрів. Так от львів’янам таке і не сниться – смітник у місті днем з вогнем не відшукаєш, хоч у центрі, хоч поза ним. Доводиться усе сміття носити з собою у руках.
4. Можна отримати цеглою по голові
Багато старих будинків у аварійному стані. Ось такі оголошення можна зустріти на будинках, гуляючи містом.
5. Бруківка
Кременчужанам буде незвично їхати автівкою по бруківці, та й для того, щоб гуляти нею на підборах необхідна неабияка майстерність. Щоправда бруківка надає місту романтичності та неповторності.
6. Дорожній рух
Правила дорожнього руху у Львові, безперечно, є, але щоб у них розібратися, треба, мабуть, народитися львів’янином. На перший погляд здається, що на дорогах міста панує хаос. Чого варта хоча б звична для містян паркова по центру дороги, а не на узбіччі. Крім того, у місті легко заблукати, пропустивши один поворот Ви ризикуєте кружляти по району зо пів години у пошуку необхідної адреси.
Варто чи не варто їхати до Львова – вирішувати Вам, але навіть усі перераховані мінуси, роблять Львів по-своєму чарівним і неповторним. Відвідавши це місто вперше Ви не зможете його забути.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.