9 березня у Києві презентували результати комплексних досліджень по розрахунку індексів демократичного розвитку кожної області та України в цілому. Полтавська область у цьому рейтингу отримала восьме місце.
До дослідження залучили понад 1050 експертів, які проаналізували 100 джерел вторинної інформації та сотні регіональних джерел. Оцінка проводилась за 5-бальною шкалою. Загальний індекс визначався як середній індекс по окремих 10-ти блоках.
У цілому по Україні індекс — 3,05 за 5-бальною шкалою і це означає, що всі області відносяться до однієї так званої групи «змішаний або перехідний тип», ознаками якого є нестабільність демократичних інститутів, істотні проблеми в сфері захисту політичних прав і громадянських свобод.
Згідно даних, перше місце отримала Івано-Франківська область (3,48), друге — Тернопільська (3,42), третє — Хмельницька (3,40). Полтавщина опинилася на восьмому місці з результатом у 3,18 балів з 5.
Варто відзначити, що за категоріями «Робота місцевих державних адміністрацій» та «Безпека. Органи правопорядку» наша область посіла другі місця.
За станом ЗМІ Полтавська область — третя, а за соціально-економічним розвитком — четверта.
Політична активність на Полтавщині згідно оцінки експертів отримала шосте місце, а децентралізація та діяльність органів місцевого самоврядування — сьоме.
Дослідження проведено в рамах проекту «Сприяння реформам та розвиток підзвітності в регіонах України». Його виконавці — ГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» (Чернігів) у співпраці з Асоціацією регіональних аналітичних центрів за підтримки National Endowment for Democracy (NED).
До проекту залучалися представники Асоціації регіональних аналітичних центрів (АРАЦ), а методологію розробили експерти Центру політико-правових реформ.
Робота проводилася з листопаду 2016 року по січень 2017 року в 24 областях України за виключенням тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.
В основі — експертне опитування, яке доповнювалося та доопрацьовувалося на підставі числових даних, аналізу національних та регіональних джерел даних (аналітичні доповіді, результати соціологічних досліджень, експертні висновки, статистичні дані).
Це перша спроба оцінити рівень демократії не на національному рівні, а на регіональному.
Прес-служба Полтавської ОДА
Проект «Твоя влада» - офіційна сторінка Полтавської обласної держадміністрації
«ТВОЯ ВЛАДА». ПРО ПРОЕКТ
Комунікаційні майданчики розвиваються з неймовірною швидкістю. Обласна влада повинна користуватися ними для ефективного зв’язку з мешканцями Полтавщини.
Відкритість — є одним із головних пріоритетів Полтавської ОДА. Наша структура працює над цим, щоб якомога ефективніша налаштовувати зв’язок з усіма жителями нашої області.
Прес-служба Полтавської ОДА намагається по максимуму використовувати наявні наразі майданчики для комунікації: газети, телебачення, живе спілкування з людьми. Але вже очевидно, що велику частину інформаційного поля зараз займає саме онлайн.
На початковому етапі ми налагодили комунікацію через соціальні мережі: почали інформувати користувачів «Facebook» та «Twitter» про нашу діяльність та робити все можливе, щоб спілкування було діалогом, а не монологом.
Наступний крок — це більш ефективне інформування полтавців про нашу діяльність через інтернет-видання. Полтавська ОДА активно співпрацює з цим видом медіа. Зараз ми відкриваємо проект «Твоя влада», щоб мати можливість показати роботу обласної влади, провести читача коридорами ОДА, познайомити з її працівниками.
Ми готові до діалогу з кожним. Готові до діалогу з Тобою. Тому що ми — Твоя влада.
Прес-служба Полтавської ОДА