Департамент агропромислового розвитку Полтавщини планує збільшити фінансування садівництва при навчальних закладах

11.05.2017, 11:00 Переглядів: 1 370

10 травня відбулося перше засідання конкурсної комісії з визначення виконавців заходів Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини

 

Департамент агропромислового розвитку Полтавщини планує збільшити фінансування садівництва при навчальних закладах

Програма стосується пріоритетних напрямків на період до 2020 року за напрямком «Підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності, що надаватимуть дорадчі послуги за рахунок коштів обласного бюджету».

 

Її напрямки фінансуються через Департамент агропромислового розвитку. Мета Програми — розвиток аграрної сфери області та створення додаткових можливостей для зростання доходів індивідуальних домогосподарств, малого та середнього аграрного бізнесу, поліпшення розвитку села та якості життя в такій місцевості.


Пріоритетний напрямок — програма дорадчої діяльності, розвитку садівництва та органічного виробництва.

 

Департамент агропромислового розвитку Полтавщини планує збільшити фінансування садівництва при навчальних закладах


Директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов говорить, що вони вперше розробили таку велику програму, але вноситимуть зміни по напрямкам діяльності та фінансуванні:


— Коштів, які було заплановано на підтримку, виявилося недостатньо. Навчальні заклади, які знаходяться на балансі обласної ради розвивають садівництво. Пирятинський район прийняв рішення: при кожній базовій школі, за рахунок місцевих бюджетів, посадити садки. І вони розраховують на підтримку з обласного бюджету.


У минулому році 500 тис. грн. використали на сільськогосподарську дорадчу діяльність, 128 тис. грн. — на компенсацію витрат плодово-ягідних насаджень, 42 тис. грн. — на підтвердження відповідності і отримання сертифіката органічної продукції, на розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації — 471 тис. грн.


Відшкодування витрат на штучне осіменіння маточного поголів’я вартувало 53 тис. грн., а відшкодування вартості доїльного, переробного та зберігального обладнання — 6 тис. грн.


Під час засідання розглянули заявку і включили Полтавську обласну сільськогосподарську дорадчу службу до реєстру виконавців програми, на яку в цьому році передбачено фінансування у розмірі 500 тис. грн.


У цьому році фінансування та розвиток садівництва у навчальних закладах передбачено у розмірі 100 тис. грн.


— Потрібно підтримувати сади-ягідники при навчальних закладах не для того, щоб заробляти кошти, а для того, щоб харчувалися діти, — наголосив Сергій Фролов.

 

У минулому році на території Решетилівського ліцею спільно із фермерським господарством посадили 1,7 га ягідників. Але фінансування було обмеженим, тож комісія виділила лише 42 тис. грн зі 167 тис. грн, а решту пообіцяла виплатити у 2017 році.


— Сьогодні комісія, як і обіцяла, прийняла рішення виплатити 100 тисяч гривень, а решту — при зміні фінансування вже по рішенню сесії обласної ради, — говорить Сергій Фролов.

 

Департамент агропромислового розвитку Полтавщини планує збільшити фінансування садівництва при навчальних закладах


Також на засіданні розглянули питання по фермерському господарстві «Сади Полтавщини», яке подало заявку на компенсацію витрат у розмірі 100% за посадку органічної малини. Комісія вирішила надати господарству компенсацію відповідно до Програми — 30%.


Днями на сайті Департаменту агропромислового розвитку опублікували проект зі змінами Програми стосовно збільшення поголів’я корів, розвитку додаткових напрямків по бджолярству, реконструкції ферм та інших.


На наступну сесію винесуть питання про збільшення фінансування посадки садів при школах, лікарнях та соціальних закладах. 

 

Прес-служба Полтавської ОДА

Автор: прес-служба
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Твоя влада:

Проект «Твоя влада» - офіційна сторінка Полтавської обласної держадміністрації

«ТВОЯ ВЛАДА». ПРО ПРОЕКТ

Комунікаційні майданчики розвиваються з неймовірною швидкістю. Обласна влада повинна користуватися ними для ефективного зв’язку з мешканцями Полтавщини.

Відкритість — є одним із головних пріоритетів Полтавської ОДА. Наша структура працює над цим, щоб якомога ефективніша налаштовувати зв’язок з усіма жителями нашої області.

Прес-служба Полтавської ОДА намагається по максимуму використовувати наявні наразі майданчики для комунікації: газети, телебачення, живе спілкування з людьми. Але вже очевидно, що велику частину інформаційного поля зараз займає саме онлайн.

На початковому етапі ми налагодили комунікацію через соціальні мережі: почали інформувати користувачів «Facebook» та «Twitter» про нашу діяльність та робити все можливе, щоб спілкування було діалогом, а не монологом.

Наступний крок — це більш ефективне інформування полтавців про нашу діяльність через інтернет-видання. Полтавська ОДА активно співпрацює з цим видом медіа. Зараз ми відкриваємо проект «Твоя влада», щоб мати можливість показати роботу обласної влади, провести читача коридорами ОДА, познайомити з її працівниками.

Ми готові до діалогу з кожним. Готові до діалогу з Тобою. Тому що ми — Твоя влада.

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте також:



Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх