Приватні аптеки бажають працювати за програмою «Доступна аптека»

11.06.2017, 12:11 Переглядів: 2 894

Приватні аптеки бажають працювати за програмою «Доступна аптека»

Активними учасниками програм реімбурсації ліків є 10 аптечних закладів різної форми власності

У виконавчому комітеті Кременчуцької міської ради відбулася виробнича нарада щодо виконання Урядової програми «Доступні ліки». Про це повідомляє прес-служба Кременчуцької міської ради. В ній взяли участь керівники Центрів первинної медико-санітарної допомоги та керівники лікувальних закладів міста, які здійснюють виписку рецептів городянам за місцевою програмою «Доступна аптека» та державною програмою «Доступні ліки», а також керівник аптечних мереж міста, які беруть участь у реалізації цих програм у Кременчуці.

 

Щодо державної програми «Доступні ліки», то у місті було виписано 5 тис. 249 рецептів, за якими мешканці отримали ліки на суму 306 тис. 244 грн. На думку Дмитра Петращука, ці показники мають бути вищими, тому звернув увагу керівників закладів охорони здоров’я попрацювати з кременчужанами, щоб якомога більше людей мали можливість скористатися перевагами цих програм. 


Т.в.о керівника управління охорони здоров’я міста Дмитро Петращук зазначив, що у Кременчуці активними учасниками програм реімбурсації ліків є 10 аптечних закладів різної форми власності. Найбільше лікарських засобів реалізується через ПП «Полтавафарм», а також ПП «Медіа-сервіс». Дмитро Петращук наголосив, що за 5 місяців в межах муніципальної програми «Доступна аптека» через аптечну мережу було відпущено 15 тис. 235 пільгових рецептів, на ці цілі з міського бюджету відшкодовано 319 тис. 668 грн.

Керманич галузі охорони здоров’я додав, що людям похилого віку, рецепти у рамках місцевої та державної програм можна виписувати не на місяць, а на 2-3 місяці, щоб пацієнти зайвий раз не простоювали в чергах під кабінетом лікаря.

Обговорили на нараді й проблемні питання. Одна з них – це відсутність деяких ліків, передбачених державною програмою, в аптеках міста, внаслідок чого хворі просто не можуть отримати препарати, які їм виписав лікар. ЦПМСД рекомендовано звернулася до керівників аптек, які беруть участь у реалізації цих програм, з проханням надати до Центрів первинної медико-санітарної допомоги перелік препаратів, передбачених державною програмою, які є в наявності, щоб лікарі виписували хворим лише ті ліки, які є вони зможуть отримати в аптеці.

Проблемою є і те, що ЦПМСД не укомплектовані кадрами, один сімейний лікар обслуговує по кілька дільниць, тому просто фізично не може покращити показники виконання державної програми «Доступні ліки». Керівники Центрів первинної медико-санітарної допомоги дуже розраховують на лікарів-інтернів, які мають прийти до них після закінчення вузів.

Керівники аптечних мереж міста, які беруть участь у реалізації державної програми «Доступні ліки», пообіцяли надавати ЦПМСД інформацію про наявність лікарських засобів у їх аптеках. Вони також запропонували долучити їх до реалізації міської програми «Доступна аптека», участь у якій на сьогодні беруть лише комунальні аптеки. Заступник міського голови Ольга Усанова зазначила, що якщо вони згодні працювати за тими вимогами, які передбачені цією місцевою програмою, то, безумовно, їм буде надано таку можливість, адже це буде краще для кременчужан.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх