17 представників Національної гвардії України взяли участь у міжнародних навчаннях поліцейських підрозділів. За інформацією прес-служби Національної гвардії України навчання проходили з 19 по 29 червня на базі Національного центру підготовки сил жандармерії (СNEFG) у французькому місті Сент-Астьє.
Масштабні міжнародні тренування об’єднують для виконання спільної місії правоохоронців структур з військовим статусом та поліцій країн Європейського Союзу, інших країн Європи та Африки, що беруть участь в операціях з підтримання миру та безпеки, які ЄС проводить в межах Загальної політики безпеки та оборони.
Цього року навчальний центр об'єднав 234 представники з 18 країн світу. Українські військові для участі проходили відбір за наявністю відповідного досвіду роботи і знанням англійської мови.
Навчання EUPST спрямовані насамперед на вдосконалення взаємодії особового складу підрозділів з різних країн, використання європейської тактики й виявлення найкращих методик у всіх аспектах їхньої роботи – від кримінального розслідування до припинення масових заворушень. А на особистому рівні – це не стільки перевірка фізичної підготовки, як формування стійких навичок протистояння психологічному тиску, витримки й згуртованості під час екстремальних ситуацій.
У курс навчань включено теоретичні заняття й практичне відпрацювання вигаданих критичних ситуацій, які сформована «миротворча місія» з учасників має владнати спільними зусиллями.
Командир українського взводу в умовах цих навчань, а в житті – заступник командира батальйону у військовій частині 3027, капітан Олексій Зінченко розповідає, що найбільше його вразило, наскільки природньо й швидко наші хлопці змогли зорієнтуватися і скоординовано діяти з французькими і румунським підрозділами, з якими спільно виконували завдання. Також він зазначив, що головною перевагою українського взводу була наявність різних фахівців. Зокрема, завдяки українським офіцерам, сильних у тактиці, підрозділ легко й успішно протидіяв озброєним супротивникам.
За сценарієм, підрозділи «місії» мали відновити та підтримати порядок у державі під час військових дій, де місцеві органи влади не діяли й управління забезпечувалося військовою адміністрацією. Так, правоохоронці відпрацювали контроль доступу до районів, реакцію на барикади, використаня спецзасобів і техніки – усе за європейськими нормами градації сили.
Кращими за професійне виконання завдань визнали представників України, Португалії, Іспанії і Румунії.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.