Вчора, 6 липня, відбулася зустріч представників обласної влади з членами родин загиблих учасників АТО, які нині відпочивають у Миргороді. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко, зокрема, поспілкувався з дружинами, матерями та дітьми загиблих патріотів. Говорили, чи отримують допомогу родини героїв та про питання, що турбують цих людей.
Обласна влада намагається максимально забезпечувати потреби таких родин та робити зручним їхнє життя. Всього на реалізацію Комплексної програми соціального захисту та соцзабезпечення населення у 2017 році передбачено майже 18,3 млн грн. Частину цих грошей спрямовують на відпочинок і реабілітацію.
— Вкрай болісно розуміти, що дехто з цих людей вже ніколи не побачить батька, чоловіка чи сина, який склав голову, захищаючи Вітчизну, — говорить Валерій Головко.
В межах програми передбачені соціальні пільги сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО. Зокрема, надання матеріальної допомоги в розмірі 25 тис. грн. Члени сімей загиблих воїнів та осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях протесту, отримують на увічнення пам’яті по 10 тис. грн.
З 2017 року виплачується щомісячна стипендія сім’ям з дітьми загиблих учасників бойових дій. На кожну дитину віком до 18 років припадає по 1624 грн (один прожитковий мінімум). Таких дітей в області — 75.
До кінця року санаторно-курортне оздоровлення отримають 307 членів сімей тих, хто віддав життя, захищаючи Україну. У середньому, вартість путівки складає 7 950 грн. Також у жовтні передбачені виплати разової грошової допомоги членам сімей загиблих на Сході — по 2 тис. грн.
— Ця програма безстрокова, вона буде продовжуватися кожного року. Додаткова категорія, що увійшла до переліку — це наші добровольці, які отримали статус учасників АТО, і воїни-афганці. Ми намагаємося максимально охопити всіх людей, справжніх патріотів, які раніше чи зараз захищають інтереси нашої держави. Деякі родини вже не вперше відпочивають на курортах Полтавщини, і я дуже задоволений відношенням персоналу цих санаторіїв до родин учасників АТО, — говорить Валерій Головко.
Крім того, члени таких родин мають 100% компенсацію комунальних платежів. 50% фінансує держава, іншу половину — область. Соціальні пільги учасникам АТО також передбачають надання матеріальної допомоги для поранених військовослужбовців та членів сімей осіб, які беруть участь в антитерористичній операції.
Програма соціального захисту передбачає й виплату щомісячної стипендії студентам вищих навчальних закладів (добровольцям та їх дітям до 23 років), які навчаються за денною формою за державним замовленням. Також в рамках документу з обласного бюджету надходять кошти і на лікування та реабілітацію в госпіталях для інвалідів війни.
Прес-служба Полтавської ОДА
Проект «Твоя влада» - офіційна сторінка Полтавської обласної держадміністрації
«ТВОЯ ВЛАДА». ПРО ПРОЕКТ
Комунікаційні майданчики розвиваються з неймовірною швидкістю. Обласна влада повинна користуватися ними для ефективного зв’язку з мешканцями Полтавщини.
Відкритість — є одним із головних пріоритетів Полтавської ОДА. Наша структура працює над цим, щоб якомога ефективніша налаштовувати зв’язок з усіма жителями нашої області.
Прес-служба Полтавської ОДА намагається по максимуму використовувати наявні наразі майданчики для комунікації: газети, телебачення, живе спілкування з людьми. Але вже очевидно, що велику частину інформаційного поля зараз займає саме онлайн.
На початковому етапі ми налагодили комунікацію через соціальні мережі: почали інформувати користувачів «Facebook» та «Twitter» про нашу діяльність та робити все можливе, щоб спілкування було діалогом, а не монологом.
Наступний крок — це більш ефективне інформування полтавців про нашу діяльність через інтернет-видання. Полтавська ОДА активно співпрацює з цим видом медіа. Зараз ми відкриваємо проект «Твоя влада», щоб мати можливість показати роботу обласної влади, провести читача коридорами ОДА, познайомити з її працівниками.
Ми готові до діалогу з кожним. Готові до діалогу з Тобою. Тому що ми — Твоя влада.
Прес-служба Полтавської ОДА