Портове місто України притягує не лише Чорним морем, а й … чим саме читайте та подорожуйте разом з «Кременчуцьким Телеграфом»
«Південна Пальміра» одне з сонячних міст України куди з усієї країни з’їжджаються, щоб поніжитися на морі під сонечком. Одеса – місто з давньою історією, найбільшого поштовху у розвитку місто зазнало наприкінці ХVIII сторіччя, коли побудували морський порт.
Значною мірою успіхом та швидкістю зростання місто завдячує і своїм «батькам-засновникам»: герцогу де Рішельє (відомому також як Дюк), Олександру Ланжерону, Михайлу Воронцову. Місту судилося перетворитися на перлину краю, на «південну Пальміру». Морське торгове місто стало бурхливо розвиватися, швидко зростало його населення.
Одеса за чисельністю населення третя після Києва та Харкова. Місто з величезним портом, але при цьому з науковою та культурною спадщиною. Недарма історичний центр Одеси з 2009 року занесений до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.
Поторгуватися на Привозі
«Якщо ви не були на Привозі, то ви не бачили Одеси». Привоз один з найстаріших діючих ринків Європи. Історія його починається з 1827 року, коли торгували з возів, тому називався «привізним». Тут можна було купити «все», навіть кременчуцькі ковбаски:)
Ринок відомий своїм колоритом: приказками й жартівливими написами на цінниках. Щоб в цьому переконатися, обов'язково загляньте сюди.
Пройтись по Дерибасівській
Одеса починається саме з Дерибасівської вулиці. Серце міста сповнене затишними кав’ярнями, ресторанчиками та магазинами з сувенірами.
Одна з візитівок – Пасаж, який побудований у 1898-1899 роках. Торговий центр більш схожий на музей зі скульптурами та скляним атріумом
Оперний театр
Справжній діамант архітектури України. Журнал Forbes 2008 року включив будівлю Одеського театру опери та балету до переліку 11 найцікавіших визначних пам'яток Східної Європи.
Будівля оперного театру створена за проектом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера. Прототипом одеського театру стала Дрезденська опера в Німеччині.
Сама будівля виконана у стилі віденського бароко, а от в середині на глядачів очікує зал в стилі французького рококо. Він зроблений у вигляді мушлі, де навіть шепіт зі сцени почує кожен глядач. Квитки на вистави коштують від 20 гривень.
Потьомкінські сходи, які створюють ілюзію
192 сходинки поєднують центр міста з гаванню та Морським вокзалом. Потьомкінські сходи раніше називали Бульварними, Рішельєвськими й Гінатськими сходами.
На сходах влаштовують перегони, а також їх використовують, як майданчик для перегляду фільмів та феєрверків.
Морський порт є своєрідною набережною, яка притягує туристів.
Тут знаходиться скульптура матері з дитиною, яка чекає тата-моряка з далекого плавання.
Також можна на згадку видавити собі пам’ятну монету із зображенням Одеси, при цьому обов’язково необхідно мати 25 копійок і чоловічу силу:)
Куди ж без моря
У місті багато пляжів вздовж Чорного моря. Набережна Ланжерон з дельфінарієм. Цей пляж вважається найстарішим.
Пляж Аркадія на якому знаходяться кращі ресторани та нічні клуби.
Частинка Італії в Одесі
Одеська обласна філармонія, розташована на розі Пушкінської та Буніна. Будівля філармонії виконана в стилі італійської готики з елементами ренесансу. Пориньте в італійську атмосферу випивши у дворику келих вина або філіжанку кави.
Одеський дворик
Кожен одеський дворик зберігає свої таємниці. На жаль більшість сховані за замком, але не полінуйтеся позазирати у кожен куток і ви дійсно будете шоковані.
Графіті на кілька поверхів
«Стіна одеських видатних персонажів» - одне з найбільших графіті в Україні, яке розташоване у затишному одеському дворику на Єврейській, 32. 24 герої історій - вигадані й справжні - розташувалися на чотирьох поверхах намальованого будинку.
Не забувайте піднімати голову, адже можна побачити чорного кота на даху, який виконує бажання.
Одеська кіностудія
Завітавши на екскурсію ви дізнаєтеся, хто насправді винайшов кіноапарат. Пройдетеся по знімальним павільйонам і побачите чим жила кіностудія майже сто років тому, і чим вона живе зараз. Вартість екскурсії від 80 гривень.
Унікальний музей історії футболу
Музей футболу поєднує експонати українського та світового футболу, серед яких футболки з автографами Пеле та Марадони. Колекція складається з 1800 шарфів, починаючи з 1878 року, а також фотографії, кубки, програмки до матчів та футбольна форма.
Як розповів Телеграфу творець музею Еммануїл Ганєв, то кілька років назад був невеличкий музей, але він був поруч з наливайками. Коли трапилася пожежа згорів і музей.
- Наступного дня вболівальники прив’язували шарфи на заборі в знак підтримки, - зазначив Еммануїл.
У спілкуванні він згадав і кременчуцький футбол, смерть мера Олега Бабаєва, його вклад, а також тренера з «Гірника-Спорт» Сергія Пучкова, який грав за «Чорноморець».
Тепер поціновувачі футболу не тільки зможуть зробити селфі з володарями «Золотого м'яча», а й побачити фото шарф «Кременя», програмку з останнього матчу «Кременя» у Другій лізі, а також серед світлин побачити капітана «Кременя» Ігоря Тимченка. Вхід до музею безкоштовний.
Завітайте також на футбольний матч «Чорноморця». Перегляд матчу тут також з місцевим колоритом. Якщо у нас перед стадіоном продають насіння, то в Одесі ласують креветками.
Звичайно, в Одесі набагато більше цікавих місць, ніж їх можна виділити у десятку. Одеський колорит не лише на вуличках, а в транспорті. Незвичним для кременчужан буде оплата в тролейбусі, тут немає звичних нам кондукторів, а оплата здійснюється наприкінці поїздки в громадському транспорті безпосередньо водію.
На жаль, з кожним роком туристичне місто втрачає свої неповторні об’єкти, так для туристів закрили доступ до тунелю казок, який вів до моря. Територію санаторію продали з молотка, будівлі знесли, а доля казкового тунелю залишилась невідомою.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.