З 1 вересня 2018 року за гуртки кременчужанам платитимуть іноземці, але з часом фінансування підтримка неформальної освіти ляже на плечі місцевого бюджету. Литовсько-український проект «Забезпечення якості неформальної освіти - запорука розвитку життєвих навичок дітей та молоді», який фінансується Фондом Співпраці представив у Кременчуці екс-міністр освіти і науки Литви Гинтарас Степонавичус, Президент Литовської асоціації неформальної освіти «Академія молоді» Валдас Янкаускас, заступник директора центру дітей та молоді Литви Далі Навикиене.
Екс-міністр освіти Литви зазначив, що до запровадження реформи позашкільної освіти гурти відвідували 27% литовських школярів, але за 2 роки залучили удвічі більше.
Суть реформи полягає в тому, що на кожного школяра віком до 18 років щомісячно виділяється 15 євро. Ці кошти використовуються адресно в вигляді сплати за навчання.
У Кременчуці проект хочуть реалізувати з початку нового навчального року. Щоб розпочати проект необхідно створити реєстр учнів навчальних установ від 6 до 18 років. Участь в проекті візьмуть заклади, організації та установи позашкільної дитячої освіти різних форм власності, які отримають акредитацію.
За словами віце-мера Ольги Усанової крім реєстру школярів підраховують собівартість послуг. У разі якщо дитина відвідує гурток танців за 250 грн на місяць, то 200 грн будуть виплачувати в рамках програми, а 50 грн – батьки.
Литовська делегація розповіла, що кошти перераховувалися на картку з якої потім списувалися кошти навчальним закладам позашкільної освіти.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.