Питання створення та функціонування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків обговорюють учасники форуму з усієї Полтавщини.
Сьогодня, 3 листопада, у великій залі мерії проходить Другий обласний форум ОСББ Полтавщини. Його учасники обговорюють питання створення та функціонування ОСББ, діляться досвідом.
Виступаючи перед присутніми, мер Кременчука Віталій Малецький почав із прикладу: нещодавно до нього звернулися мешканці будинку №77 на вулиці Мічуріна. Люди просили виконати низку капітальних і поточних ремонтів у будинку: перекрити дах, відновити освітлення в під'їздах тощо. Мер припускає, що люди хочуть створити ОСББ і просять перший капремонт. Проте місто не може фінансувати повний капітальний ремонт у будинках. Це стосується всіх багатоквартирних будинків, бо вони не є комунальною власністю, якщо квартири в таких будинках приватизовані. Та мер наголосив, що міська влада готова підтримувати новостворені ОСББ на умовах співфінансування капремонтів 50/50. Тож людям краще не боятися ОСББ, а брати на себе відповідальність за стан свого житла.
- Так, житловий фонд, який ми передаємо, гнилий, розвалюється та старий. Ми це розуміємо... Але якщо йдеться про хрущовки — з цим можна щось робити. А якщо передати двоповерхівки (сталінки — ред.), то це прірва, мешканці не потягнуть, - зазначив міський голова.
Начальник обласного №УЖКГ Едуард Ребрик також зазначив, що чинне законодавство (Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку») не передбачає капітального ремонту за кошти бюджету. Оскільки співвласниками приміщень у будинку є власники квартир — тобто це спільне майно, за яке повинні спільно відповідати самі мешканці.
Проте він запевняє, що область також виділятиме гроші на підтримку ОСББ, зокрема, і на відшкодування відсотків за програмою «теплих кредитів».
Довідка: на Полтавщині нараховується близько 550 ОСББ, із них близько 200 у Кременчуці.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.Усі жителі багатоповерхівок тепер, згідно із законом, є їх співвласниками. До 1 липня 2016 року кременчужани мали визначити, як управляти своїм житлом.
Найбільш перевірений і відповідальний з цих способів управління, при якому жителі, дійсно, можуть впливати на стан будинку – створити ОСББ. Діяльність його регулюється Законом «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Як створити ОСББ, читайте тут.
Про практику роботи ОСББ ми розповімо в цьому сюжеті. Якщо у вас виникли питання, ми підготуємо відповіді, пишіть t.donchenko88@gmail.com