Проект рішення на чергову сесію міськради підготувала депутат Ганна Павленко, інтрига в тому, чи внесе його мер до порядку денного
На чергову сесію міської ради депутат від «Самопомочі» Ганна Павленко підготувала проект рішення про демонтаж пам’ятників «Борцям за владу рад», що біля стін адмінбудівлі виконкому, та «Пам’яті матросам Дніпровської флотилії», що в Крюкові (попередня назва «Памяти отважных моряков, павших в дни гражданской войны за власть Советов в 1918-1919). Ганна Павленко посилається на Закон про декомунізацію та на роз’яснення з приводу саме цих пам’ятників Українського інституту національної пам’яті (у тексті проекту рішення депутат згадує відповідні листи).
Останки похованих під пам’ятником «Борцям за владу рад» (саме через це влада раніше не хотіла чіпати пам’ятник) Ганна Павленко пропонує перепоховати на цвинтарі – перенести з-під стін будівлі виконкому.
Самі ж пам’ятники депутат пропонує виключити з переліку об’єктів культурної спадщини.
Ганна Павленко піднімає це питання не вперше – і воно викликає дискусії та опір противників демонтажу. Навіть з її проектом рішення відбувалися дивні маніпуляції. Так, спочатку він з’явився на офіційному сайті міської ради 25 квітня – журналісти встигли його побачити, та раптом проект хутко зник. «ТелеграфЪ» зателефонував до апарату міської ради – там відповіли, що проект був поданий з порушенням: не відповідає терміну оприлюднення – за 20 днів до ухвалення рішення, як це має бути за Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Разом із тим, після терміну 25 квітня оприлюднювалися інші проекти рішень – на жаль, закон «Про доступ…», який, безумовно, має виконуватися, мерія використовує для маніпуляцій з «неугодними» проектами рішень – така практика мала місце і раніше. Проте сама пані Павленко стверджує, що проект був поданий вчасно – якраз 25 квітня – це останній термін для оприлюднення (про цю дату, до речі, говорив і секретар міськради Юрій Гриценко, який за посадою відповідає за рішення ради). Вдруге проект рішення з’явився на сайті мерії 27 квітня – тобто порушення термінів на совісті тих, хто оприлюднював рішення.
Сама Ганна Павленко не перебувала в місті на той час, як проект то знімали з сайту мерії, то розміщували знов. «ТелеграфЪ» зв’язався з нею телефоном. Пані Ганна розповіла про опір її проекту рішення.
Вона вважає, що мер може не включити проект рішення до порядку денного поточної сесії, але вона налаштована відстоювати проект рішення. Вона підкреслює, що не наполягає на знищенні пам’ятника матросам, але вважає, що місце йому – у десь музеї комуністичної символіки.
Під час засідання виконкому секретар міської ради Юрій Гриценко повідомив, що проект рішення Ганни Павленко буде оприлюднений. І 27 квітня – повторно – він, дійсно, з’явився на сайті міськради. Передував оприлюдненню візит до мерії громадської активістки Валентини Трофименко, яка взялася за відсутності пані Павленко контролювати проходження проекту рішення, який подала депутат.
Ганна Павленко підкреслює, що наразі достеменно не відомо, чиї ж саме останки поховані у могилі на площі Перемоги, під стінами виконкому. Вона зверталася з цього приводу до архівів, але даних немає.
Нагадаємо, на одному із засідань комісії з питань найменування об’єктів міського підпорядкування та встановлення пам’ятних знаків член комісії, директор краєзнавчого музею Алла Лушакова зауважила, що під пам'ятником «Борцям за владу рад» знаходиться братська могила. Майже весь Поштовий сквер у 1917 році був в одиничних та братських могилах, у 1932 році відбулося перепоховання в одну братську могилу. За її словами, тіла померлих тривожили чотири рази коли намагались перенести на кладовище, а згодом повернули на площу під собор.
Позиція мера Малецького, яку він раніше висловлював – пам’ятник уже б давно демонтували, якби не останки воїнів.
Наостанок: Імовірно, проект Ганни Павленко усе ж мер внесе до порядку денного. Проте дискусія довкола питання буде запеклою. І навряд чи рішення буде ухвалене. Нагадаємо, свого часу депутати не підтримали запит депутата Павленко про демонтаж цих пам’ятників, який вона оголошувала на сесії.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.